Güncel

Software AG Alfabet Kurumsal Mimari çözümüyle üst üste yedinci kez “Lider” oldu

Software AG Alfabet Kurumsal Mimari çözümüyle Gartner Magic Quadrant raporunda üst üste yedinci kez “Lider” oldu

Software AG Alfabet Kurumsal Mimari çözümüyle  üst üste yedinci kez “Lider” oldu

Software AG’nin Alfabet Kurumsal Mimari Platformu, Gartner raporunda 13 farklı yazılım sağlayıcı ile birlikte 15 kriter üzerinden değerlendirildi. Gartner, raporunda ‘lider’ olarak tanımladığı şirketleri şu sözlerle tarif etti: “Bu yılki Magic Quadrant’ta Liderler kurumsal mimariyi destekleyecek geniş çeşitlilikte becerilere ve bu becerileri farklı paydaş gruplarına sunma ustalığına sahipler.”  

Kurumsal mimaride vizyoner bir çözüm:

Software AG CTO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Wolfram Jost, konuyla ilgili şunları söyledi: “Software AG’nin Magic Quandrat’ta yer almasının, Software AG’nin kurumsal mimari alanındaki fikir önderliğini tasdikleyen bir gelişme olduğuna inanıyoruz. Alfabet’in uzun süredir tanınan yenilikçi teknolojisi kurumsal BT çapında özel bilgiler sunarak, müşterilerimizin şirketlerini modern dijital kurumlara dönüştürme çabalarına destek oluyor.”   

1413809066_sagwolframjost.jpg

Kurumsal Mimari Yönetimi doğru kararları almayı kolaylaştırıyor

Kurumsal Mimari Yönetimi, hem iş hem de BT liderlerinin BT destekli kurumsal strateji ve vizyonunun yerleştirilmesine yönelik plan ve yönetim süreçlerine destek olma amacıyla kullandıkları temel bir kurum disiplini olarak tanımlanıyor. Günümüzde dijital girişimler, şirketin kurumsal iş modelini belirlemek ve uygulamak için kurumsal yönetim, kurum mimarisi, BT stratejistleri ve BT planlamacıları arasındaki iş birliğine her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyuyor. Alfabet bu alanda kilit öneme sahip işlevsellikle kurumlara destek oluyor:

  • Kurumsal mimari çerçevesinin tüm uygulamalar, teknolojiler ve süreçlerin de dahil olduğu gerçek zamanlı resminin çıkarılması 

  • Şirket ve BT senkronizasyonu

  • Geleceğe yönelik BT altyapı modellemesi ve planlanan kurum staretjilerini desteklemek için analiz

  • Kilometre taşları, öncelikler ve ölçümlemeli proje yönetimi

  • BT yönetişim, risk, güvenlik ve uyumluluk

  • Servis tabanlı mimari ve paylaşılan kurumsal servisler

  • ROI (Yatırım Dönüşü), OPEX (Operasyon Maliyeti) ve CAPEX (Sermaye Maliyeti) değerlendirmesini içeren BT finansal yönetimi

 

Raporun tamamına erişmek için: www.softwareag.com/recognition.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.