Güncel

Software AG mobil çözüm girişimlerine yatırım yapıyor

Software AG, bu yatırımıyla gerçek zamanlı içgörüler ışığında, iş dünyasının daha hızlı ve esnek kararlar almasını sağlıyor.

Software AG mobil çözüm girişimlerine yatırım yapıyor

Büyük Veri, Bulut ve Sosyal İş Ağı çözümleriyle ön plana çıkan ve iş Süreçleri Mükemmelliği alanında lider yazılım şirketi Software AG, bu kez Berlin merkezli metaquark şirketiyle kurduğu ortaklık sayesinde, dijital iş stratejisinin önemli bir parçası olan yeni mobil çözümlerini güçlendiriyor. Software AG, bu yatırımıyla gerçek zamanlı içgörüler ışığında, iş dünyasının daha hızlı ve esnek kararlar almasını sağlıyor.

Software AG, mobil çözümler sunan Berlin merkezli metaquark ile güçlerini birleştirdi. Bu yatırımla metaquark’ın çoğunluk hisselerini de alan Software AG, şirketin yenilikçi ve yaratıcı mobil çözümlerine ortak oldu. Mobil teknolojilerini bir süredir birbirine entegre ederek çalışmakta olan iki şirket, bundan böyle Software AG’nin webMethods Mobil Mobile Suite platformunu birlikte tasarlamaya ve geliştirmeye devam edecek.

1364394771_softwareaglogo.jpg

Kurumlar, mobil uygulamaların yaşam döngüsünü baştan sona yönetebilmek için, varolan sisteme entegre edilen yeni Mobile Suite platformuyla birlikte Software AG’in geliştirdiği webMethods teknolojisini kullanabiliyor. Bu teknoloji sayesinde kurumlar, mobil uygulamalarını kolaylıkla tasarlama ve geliştirme aşamasından sonra, bir Uygulama Mağazası üzerinden farklı cihazlardaki kullanıcı gruplarına güvenli bir şekilde dağıtım yapabiliyor ve operasyonel BT altyapısını izleme fırsatı bulabiliyor.

Büyük Veri, Bulut ve Sosyal İş Ağı uygulamalarına ek olarak mobil çözümler, Software AG’nin dijital iş stratejisinin temel unsurlarını oluşturuyor. Geliştirilen mobil platform, Büyük Veri’den elde edilen bilgiler ve gerçek zamanlı içgörüler ışığında, gerekli iş verilerini her an her yerde erişilebilir kılan mobil çözümler çerçevesinde, iş dünyasının iş süreçlerini hızlandırarak hem gerçek zamanlı hem de daha esnek ve akıllı kararlar almasını sağlıyor.

1364394882_softwareagwolframjost.jpg

Bu yıl CEBIT’te gerçek zamanlı Büyük Veri’den akıllı iş hareket planları tasarlayabilen yeni platformun tanıtımını yaptıklarını belirten Software AG Teknoloji Başkanı ve CTO’su Wolfram Jost, sistemle ilgili geliştirmeler hakkında şöyle konuştu: “Bundan böyle akıllı iş kararlarını, kolay yönetilebilen güvenli bir ortamda herhangi bir cihaz veya mobil platform üzerinde çalışan herhangi bir kullanıcıyla paylaşabileceğiz. Bu teknoloji, iş kararlarının alınması sürecinde esnekliğiyle çığır açacak, metaquark ile kurduğumuz yeni ortaklık ise, bu geliştirmelere büyük ölçüde katkı sağlayacak”.

Software AG, yeni mobil yazılımının sunduğu iş fırsatlarına örnek olarak, Güney Afrika’daki yenilikçi ve büyük bir bankanın bölgede çığır açan uygulamasını gösterdi. Software AG, bankanın bu yazılım sayesinde online banka hizmetlerini, Güney Afrika’nın en uzak bölgelerindeki cep telefonu abonelerine ulaştırdığını, böylece küçük işletmelerin normal sürenin ve maliyetin çok altında iş kurmalarına yardımcı olduğunu belirtti.

metaquark CTO’su Jonas Witt ise, “Software AG, bizim için ideal bir ortak. Güçlerimizi birleştirerek sonunda, mobil uygulamamız olan AppFresh Mobile’ı, pazarın lideri konumundaki Software AG entegrasyon ürünleriyle birleştirdik ve iş dünyasına yönelik son derece çekici ve kapsamlı bir mobil paket geliştirdik” dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.