Güncel

Şok edici video: Xiaomi telefon SIM takarken patladı!

Yayınlanan videoda, Xiaomi akıllı telefonun SIM takarken nasıl patladığını gösteriyor.

Şok edici video: Xiaomi telefon SIM takarken patladı!

Bir Xiaomi Redmi Note 4, SIM'i yerleştirirken tam anlamıyla patladı, tüm olay kameralar tarafından bir mağaza içinde videoya çekildi.

O tarihten sonra farklı hesaplardan paylaşıldıktan sonra kaldırılan ama yeniden yüklenen videoda, Bangalore, Hindistan'da bir servis merkezi olduğu söylenen yerde bir mağaza uzmanı tarafından denetlenen Xiaomi marka Android akıllı telefonu gösteriyor. Cihazın bir şarj cihazına bağlı olmadığını söylemeye gerek yok, bu da patlamanın SIM tepsisi üzerinden gerçekleşen kısa devreden kaynaklandığına işaret ediyor.

Akıllı telefon hakkındaki ayrıntılar bugüne kadar kabataslaktı ve birçok kişi videonun sahte olduğunu düşünürken, Xiaomi Hindistan olayı doğruladı (videoyu değil) ve hatta adamın telefonunu yeni bir birimle değiştirdi.

Xiaomi: Bu bizim hatamız değil

Ancak patlayan cihazla ilgili olarak, Xiaomi, Redmi Not 4'ün üçüncü taraf bir şarj cihazıyla şarj edildiği ve cihazın fiziksel olarak hasar gördüğü patlamanın gerçekleştiğini söyledi. Üçüncü taraf şarj cihazları, bağlanmadıklarında böyle bir patlamaya neden olma ihtimali oldukça düşük.

 Bir Xiaomi sözcüsü “Bu videonun redmi Note 4 ile alakası yoktur belirtmek isterim” dedi. 

Ancak telefonun aldığı fiziksel hasar yüzünden Xiaomi, adamın cihazını bu hafta başlarında yeni bir Redmi Note 4 ile değiştirdi ve müşterileri yalnızca yetkili şarj cihazlarını ve aksesuarlarını kullanmaya davet etti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.