Şok haber: Çin aşısı bir kez daha ertelendi!

Çin aşısının ülkemize gelişi bir kez daha ertelendi. Konu hakkındaki açıklama Fahrettin Koca tarafından yapıldı.

Şok haber: Çin aşısı bir kez daha ertelendi!

Türkiye koronavirüs ile mücadelede umutlarını aşıya bağlamış durumda. Her ne kadar hafta içi 21.00 ve 05.00 arasında, hafta sonları ise tamamen sokağa çıkma kısıtlaması uygulansa da hasta sayısı hala oldukça fazla. Bu durumda Çin'den gelecek aşı bizler için gerçekten de büyük önem taşıyor. Eğer insanlar aşı olur ve bu anlamda bir bağışıklık sağlanabilirse, eski günlere dönmememiz için hiçbir sebep bulunmuyor.

Şok haber: Çin aşısı bir kez daha ertelendi!

Bildiğiniz gibi Türkiye tercihini büyük oranda SinoVac tarafından geliştirilen CoronaVac isimli aşıdan yana kullandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bunun yanı sıra Pfizer ve BioNTech ortaklığında yapılan aşının da Türkiye'ye geleceğini açıkladı. Gelen haberler Çin aşısının bugün ülkemize doğru yola çıkacağı yönündeydi ancak beklenen olmadı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, resmi Twitter hesabı üzerinden konu hakkında önemli bir açıklamada bulundu.

Şok haber: Çin aşısı bir kez daha ertelendi! - Resim : 1

Bakan Koca paylaşımında, ”Pekin’deki COVID-19 alarmı ve Pekin gümrüğünde görülen COVID-19 vakası sebebiyle gümrük hareketliliğine geçici olarak ara verilmiştir. Bu nedenle gümrük işlemlerinden sonra yola çıkması beklenen aşılarımızın gelişi bir iki gün ertelenmiştir. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı. Hatırlanacağı üzere daha öncesinde aşının bu ayın ilk haftasında Türkiye'ye geleceği ve aşılamanın 11 Aralık'ta başlayacağı açıklanmıştı. Böylece aşının ülkemize gelişi ikinci defa ertelenmiş oldu.