Güncel

Şok iddia: Netflix Türkiye'den çekiliyor mu?

Türkiye'deki abone sayısı günden güne artan popüler platform Netflix'in Türkiye'den çekileceği iddiası şok etkisi yarattı. İşte ayrıntılar!


Türkiye'de pek çok kişi tarafından ilgi ile takip edilen dizi, film ve belgesel platformu Netflix hakkında şok bir iddia gündeme geldi. Üstelik bu iddia, bir gazeteci olan Cüneyt Özdemir'e ait. Buna göre Netflix, RTÜK'ün uygulamaları sonrasında ülkemizden çekilebilir. Özellikle bir başka gazeteci ve yazar Fatih Altaylı'nın da köşe yazısında Netflix'in bir Türk yapım şirketine ısmarladığı bir işin, RTÜK'ün müdahalesi sonucu iptal edildiğini belirtmesi, bu iddiaların boş olmayabileceğini bizlere söylüyor.

Şok iddia: Netflix Türkiye'den çekiliyor mu?

Netflix tarafından yapılan Türk dizisi Aşk 101 de tartışmaların odağında olan bir başka konu. Söz konusu dizideki Osman karakterinin ilk başta eşcinsel olarak kaleme alınması da bahsi geçen başka bir problem olarak dikkati çekiyor. Konu hakkında yorumda bulunan Tanıtım ve Medya Başkanı Mahir Ünal'ın ifadeleri de bunları doğruluyor.

Mahir Ünal, Osman karakterinin ilk başlarda eşcinsel olarak düşünüldüğünü kabul ederken, "Bu normal bir şey gibi görünebilir ancak Kişilerin eşcinsel kimliği başka bir şeydir, kamu ahlakına uyması başka bir şeydir” diyerek konu hakkındaki tavrını ortaya koyuyor.

İddialara bakacak olursak şu anda Netflix'in Türkiye'den çekilme ihtimali bulunuyor ancak bu yine de kolay bir karar gibi görünmüyor. Özellikle pandemi ile birlikte ülkemizdeki üye sayısını kat ve kat arttıran platformun kısa süre içerisinde böyle bir girişimde bulunması kolay durmuyor. Ancak yine de RTÜK'ün uygulamaları Netflix'in projelerinde istediği rahatlığı bulmasına engel olabilir. Bunun sonuçlarını bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Feride
Netfiliks burdan gitsin ahlakı çokerten filimler çıkıyo iş işten geçmeden insanlar gördukleri şeylerden etkileniyor ahlaksızlık başını aldı gidiyor o yüzden istemiyoruz
Cevapla
Kral
Burası batı değil netflix Türkiyedeki kurallara uymak zorunda uymam çeki düzen vermem kendini diyorsa gider
Cevapla
Qrandmaster
Yorumlara bakmadan yazıyorum benim cebimden çıkan bir ücreti verip izliyorsam bu benim problemimdir.Bir ülke sizin özgürlüğünüzü kısıtlıyorsa(''Burası özgür bir ülke'' dediği hâlde) ülkenin gittiği yol iyi değil.İzledigime karışma ya karışma ülkenin başka sorunları yokmuş gibi...
Cevapla
Emre
Adamların derdi ülkelerdeki ahlaksızlığı arttırmak ve aile yapısını bozmak. Hiç çekip giderler mi? Sadece ülkemizdeki sütü bozukları kullanarak ses çıkartmaya çalışıyorlar
Cevapla
Engenç
Az omurgalı olun devletinizin yanında olun çakalların değil.
Cevapla
10.Köy
İşte 2020 nin NeoOsmanlıcı gözükara nebileyimci kavramsallaştırılan bireylerinden birisi.Olgunun algı ile beslendiği vadinin yalnız kurtları.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.