Solakların birçok konuda solak olmayanlardan daha iyi olduğunun 20 kanıtı

Burada bir solak, sağlak çatışması çıkarmak niyetinde değiliz. Zira Dünya nüfusunun sadece %10’unu oluşturan solaklar bu işten zararlı çıkacaklardır. Amacımız azınlıkta kalan solaklara biraz moral vermek, onların ayrıcalıklı olduğunu hissettirmek.
Solakların birçok konuda solak olmayanlardan daha iyi olduğunun 20 kanıtı - Page 1
2. Bilgileri çok daha hızlı işlerler.
Solaklar beyinlerinin iki lobunu da çok daha sık olarak birlikte kullanabilirler, bu da onlara solak olmayanlara göre daha hızlı ve daha çok bilgi işleme kapasitesi sağlar.
Solakların birçok konuda solak olmayanlardan daha iyi olduğunun 20 kanıtı - Page 2
3. Daha hızlı iyileşme gösterirler.
Solak olmayanlara göre dizayn edilmiş bir dünyada yaşamak zorunda oldukları için beyinlerinin iki tarafı da her zaman aktiftir, bu sebeple solakların vücutlarının tek tarafını etkileyen bir felç geçirmeleri halinde daha hızlı iyileşme gösterdikleri çalışmalarla sabittir.
Solakların birçok konuda solak olmayanlardan daha iyi olduğunun 20 kanıtı - Page 3
4. Sanatsal yönleri çok daha ağır basar.
Solak insanların sanatsal yönü solak olmayanlara kıyasla çok daha ağır basar. Michelangelo, Rembrandt, Leonardo da Vinci, vb. sanatçılar solaktır.
Solakların birçok konuda solak olmayanlardan daha iyi olduğunun 20 kanıtı - Page 4
5. Spor dallarında daha başarılı olurlar.
Sebebi tam olarak bilinmese de, solak olmayanların solak rakiplerine karşı daha başarısız oldukları araştırılmış bir gerçektir. Solaklar özellikle boks, tenis, vb. sporlarda çok daha başarılıdır.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.