Güncel

Son dakika haberi: Zam dalgası Benzin ve Motorinin peşini bırakmıyor! Yine zam!

Benzin ve motorine yapılan zamlara her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Tekrar zam gelen meşhur ikilinin fiyat artışı durdurulamıyor. Benzin ve motorine yarından itibaren zam geliyor.

Son dakika haberi: Zam dalgası Benzin ve Motorinin peşini bırakmıyor! Yine zam!

Daha önceki haberimizde benzine tekrar zam geldiğini bildirmiştik. Bu gece yarısından itibaren fiyatı motorinde 1 lira 59 kuruş, benzinde 1 lira 07 kuruş zamlanacak. 

Bu akşamki zamların ardından benzinin litre fiyatı yaklaşık olarak İstanbul’da 19,24 TL’den 20,31 TL’ye, Ankara'da 19,34 TL’den 20,41 TL’ye, İzmir’de 19,36 TL’den 20,43 TL’ye yükselmişti. Gelen son zamla birlikte Motorinin litre fiyatı İstanbul’da 22,19 TL’den 23,78 TL’ye, Ankara’da ve İzmir’de 22,30 TL’den 23,89 TL’ye yükselecek.

Benzin ve Motorine yarın geceden itibaren zam geliyor

Son zamlarla birlikte artık motorin 24 TL'ye yakın bir fiyata yükselmiş olacak. Sene başında petrolün varil fiyat 73 dolara yükselmişti. Geçtiğimiz dolar kurunda yaşanan çalkantıların ardından kur korumalı TL mevduat ile bir nebze rahatlık sağlanmıştı.

Ancak şimdi Rusya Ukrayna savaşının çıkmasıyla durum tekrar kaosa sürüklenmiş görünüyor. Rusya’nın Ukrayna’yı işgali ve Batı ülkelerinin yaptırım kararlarıyla varil fiyatı 119,8 dolara yükselen petrolün durmaya niyeti yok gibi görünüyor. Bu da direkt olarak akaryakıt fiyatlarına etki ediyor. Petrolde yaşanan bu dalgalanmanın akaryakıta sıçramasıyla birçok kalemde zamların gelmesi beklentisini oluşturdu.

Sebze, Meyve ve gıda nakliyatı yapan kurumların bu zamları nasıl değerlendireceği henüz bilinmiyor. Son dakika gelişmeleri kaçırmak istemiyorsanız teknolojioku.com adresini takip etmeyi unutmayın.

Yorumlar
Kamil
Avrupada zamlar haftalik oluyor . neden turkiyede her gece oluyor ?
Cevapla
kerim
burası turkiye başgan
Halk
Pahalisindan olsun iyisinden olsun ucacaguh
Cevapla
Speedy Gonzalez
Severek kullanıyorum ama o kadar yavas haber yapıyorsunuz ki
Cevapla
Speedy Gonzalez
Biraz hızlı olun lütfen bu nasıl uygulama
Cevapla
Speedy Gonzalez
Merhabalar sitenizde heralde editör yerine kaplumbağa çalıştırıyorsunuz öğlen okuduğum haberi ısıtıp , akşam vakti kullanıcıya sunuyorsunuz biraz seri olun lütfen.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.