Son dakika! KPSS iptal edildi!

Son günlerde sürekli olarak gündemde olan KPSS sınavı ile ilgili son karar verildi. Verilen karara göre sınav iptal edildi. İşte detaylar.

Son dakika! KPSS iptal edildi!

2022 KPSS lisans oturumunda bazı sorularla ilgili çıkan problemin ardından sınavın gerçekleşip gerçekleşmeyeceği merak konusuydu. Ancak şimdi bu durumla ilgili net bir karar verildi. Başkan Erdoğan tarafından Devlet Denetleme Kurulu'na (DDK) talimat verilmesinin ardından sınava katılmak isteyenlerin akıllarında sorular kalmıştı. Sınava girmek isteyenler son dakika haberlerini yakından takip ederek "KPSS iptal mi, iptal olur mu, tekrarlanacak mı?" şeklindeki sorulara yanıt aramayı yoğun şekilde sürdürüyordu. Şimdi ise net bir sonuç geldi.

Son dakika haberi ile duyurulan KPSS soruları incelemesi ve ÖSYM Başkanı Halis Aygün'ün görevden alınması adayların KPSS iptali ihtimali üzerinde araştırmalara başlamasına neden oldu.

Son dakika! KPSS iptal edildi!

kpss

Ersoy'un açıklamalarına göre Temmuz 2022'de yapılan KPSS oturumları da iptal edildi. Sınavlara ilişkin en yakın takvim ise yakında açıklanacak. Sınavı iptal edilen KPSS adaylarından girecekleri yeni sınav için ücret talep edilmeyecek. 

Ortaya çıkan eksiklik ve aksaklıkları kamu oyu ile paylaşmaya kararlı olduklarını belirten Ersoy bu talihsiz süreç için tüm adaylardan özür dilediklerini de duyurdu. Yeni sınav takvimi ise 17 Eylül'de başlayacak. Geçmişe yönelik sınavların da iptal edilmesi sınava girenler için pek iyi bir gelişme değil ancak yaşanan aksaklıkların ardından bunun yapılması kaçınılmazdı.