Güncel

Son dakika! Migros çalışanları işi bıraktı

İstanbul’da Migros Esenyurt Deposu’nda çalışan işçiler iş bırakma eylemi başlattı. Eylemini sürdüren işçilere karşı alana TOMA getirildiği görüldü. İşte detaylar.

Son dakika! Migros çalışanları işi bıraktı

Son zamanlarda bir çok şirkette iş bırakma eylemleri karşımıza çıkıyor. Trendyol kuryeleri ile başlayan eylemlere şimdi de Migros çalışanları katıldı. Teklif edilen yüzde 8’lik zammı kabul etmeyen Migros Esenyurt Deposu’nun sendikalı işçileri iş bıraktı.

Son dakika! Migros çalışanları işi bıraktı

DGD-SEN’in sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Esenyurt Migros Depo’da ücreti kabul etmediğimizde bize kapıyı gösterenlere iş bırakma eylemimizle cevap veriyoruz, müdür yardımcısına da açıkça söylüyoruz: Biz işçi kürsümüzü kurduk. Bırakın bugün biz konuşalım. Biz konuşacağız” denildi.

Sendika Genel Başkanı Neslihan Acar ise, “Pandemi boyunca Migros, Carrefour ve tüm depolarda canımız pahasına çalıştık. Carrefour Depo’daki kardeşlerimiz de bizden haber bekliyor! Taleplerimizi karşılayın!” dedi.  DGD-SEN’den yapılan açıklamada, “Esenyurt Migros Depo içine TOMA getirildi! Uyarıyoruz! Migros depo işçisi kol kola, birlikte. Sonuna kadar direneceğiz. Tek bir işçi kardeşimizin kılına dahi zarar gelmesine müsaade etmeyiz” denildi.

Yorumlar
Hakan
Evime 40-50 metre mesafede o malum marketler varken 300-400 metre mesafedeki migrosu tercih ediyorum. Çünkü prensipli bir işletme olarak düşünüyorum. Ama personele yapılan %8 lik zam günümüz şartlarında migrosa hiç yakışmadı. En kısa zamanda bu büyük hatadan donulecegini düşünüyorum. Migrosu migros gibi davranmaya davet ediyorum.
Cevapla
Ali
Bence şirketi işçiler yönetsin. iflas etmesi kaç gün sürer acaba
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.