Güncel

Son Dakika: Motorin, Benzin ve LPG'ye büyük zam geliyor!

Bu akşamdan geçerli olacak şekilde akaryakıta zam geliyor. Henüz 2 gün önce benzine gelen zamın ardından yarın için de zam olacağı bildirildi. Motorin, LPG ve Benzin zamlanmış olarak satışa çıkacak.

Son Dakika: Motorin, Benzin ve LPG'ye büyük zam geliyor!

EPGİS'ten maalesef yine bir zam haberi geldi. Benzine, motorine ve LPG'ye yapılacak olan zam zam 18 Aralık itibarıyla pompa fiyatlarına yansıyacak.

EPGİS (Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası) yapılan açıklamaya göre, araç sahibi olan kullanıcılar için üzücü bir bildiri yayınladı.  Durmayan dolar artışı sebebiyle akaryakıta yeni bir zammın gelmesi bekleniyordu. Bu beklentiler maalesef gerçekleşti ve akaryakıt zamlandı. Pompa fiyatlarına gidip baktığınızda küçük bir şaşkınlık yaşayabilirsiniz.

EPGİS tarafından paylaşılan detaylarda, benzine tam olarak 69 kuruş, motorine 1 lira 14 kuruş, LPG'ye ise 70 kuruş zam geleceği ifade edildi. Yeni fiyatlar ise, 18 Aralık tarihi itibarıyla geçerli olmuş olacak.

EPGİS'in resmi açıklaması şu şekilde:

EPGİS

Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat artışı,

18/12/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere;

Motorinde 1,14 TL

Benzinde 0,69 TL

LPG’de 0,70 TL

pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur.

Henüz dün gerçekleşen 0,50 kuruşluk benzin zammı ile birlikte benzinin fiyatı, litre başına 11 TL olacak şekilde yükselmiş oldu. İki gün içerisinde yaşanan en az 1 TL'lik olan zamla birlikte pompa fiyatları zamlanmış olacak.

Mazot ve LPG'lerde de durum benzin ile aynı. Yarın gelecek olan zamla birlikte benzin ve mazotun litre fiyatları yaklaşık olarak 11 TL olmuş olacak.

Ülkemizdeki yaşanan bu ekonomik durumun en kısa zamanda düzelmesi temenni ediyoruz.

Yorumlar
Metin
Ülke ekonomisini resmen batirdilar koskoca ulkenin geldigi duruma bak hersey ateş pahasi askeri ücret zammi gelir gelmez herseye zam gelmeye başladi şaşirdik mi tabi ki hayir..
Cevapla
Ahmet
Insanlar ne yapacak bilmiyorum ama ev kiraları yiyecekler ekmek bile bu ülkede zam üstüne zam askeri ücret 4250 oldu ev kirası 3 bin lira elektrik su dogalgaz aldı başını gitti yemin ederim açlık başlayacak artık devlet büyükleri bu gidişata dur demeli yoksa sıkıntı çok büyük olacak Müslümanlar ne yapacak artık kalkın ayağa sayın devlet büyükleri kirayı faturaları ayarlayın kısıtlama getirin ki insanlar da rahat nefes alsın
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.