3. Pil

Pillerin üretildikleri andan itibaren son kullanma tarihleri geçmeye başlar. Raf ömürleri pilin tipine ve boyuna göre değiştiği gibi saklandıkları yer de önemlidir. Pillerinizi oda sıcaklığında ve kuru bir yerde saklarken son kullanma tarihlerini kontrol etmeyi unutmayın.

4. Çamaşır suyu

Çamaşır suyu üç ay içinde etkisini büyük oranda yitirir. Satın aldıktan sonraki birkaç ay sonra çamaşır suyunuzu çöpe atsanız zarara girmiş olmazsınız. Aynı şey evdeki pek çok temizlik ürünü için de geçerli bu arada.

5. Sigara Dedektörü

Sigara dedektörleri, bataryalarını değiştirseniz bile 10 yıldan sonra çalışmaz hale gelir. Dedektörlerin üzerlerindeki son kullanma tarihlerini mutlaka kontrol edin.

6. Güneş kremi

Güneş kremlerinin çoğu en fazla üç yıl dayanır. Üç yıl geçtikten sonra kreminizi çöpe atın ve kendinize yeni bir güneş kremi alın. Üzerlerinde son kullanma tarihleri yazmadığından satın aldığınız tarihi not etmeyi unutmayın.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.