Güncel

Son zamanlarda en çok hangi telefonlar sattı?

Akıllı telefon pazarında en çok hangi işletim sistemine sahip telefonlar ilgi gördü?


Piyasa analisti şirketi Kantar Worldpanel, Ekim 2013 yılında biten 3 aylık dönem için raporunu yayımladı. Akıllı telefon satış verileri ile ilgili yayınlanan raporda Windows Phone işletim sisteminin Avrupa genelinde yüzde 10 kullanıldığı görülüyor.

Microsoft’un mobil işletim sistemi Windows Phone, 2012 yılında yüzde 4.7 gibi bir paya sahipken, bu yıl Pazar payını yüzde 10,2’ye çıkardı. Verilere göre Android yine büyümesini sürdürürken, Apple’ın işletim sistemi iOS’un düşüşte olduğu görülüyor. Ancak bu veriler 2013 Ekim ayı ve öncesine ait olduğu için Apple’ın iPhone 5S ve iPhone 5C akıllı telefonlarının bu tabloya çok fazla yansımadığını düşünüyorum. Bildiğiniz gibi bu cihazlar Eylül ayında tanıtılmıştı. iOS işletim sisteminin en çok ilgi gördüğü ülke ise yüzde 61 ile Japonya oldu.

BlackBerry’nin kötü gidişatı göze alınırsa verilerde düşüş yaşıyor olmasına şaşırmamak gerek. Aşağıda yayınlanan raporda Avrupa geneli için araştırma verilerini inceleyebilirsiniz.

1385992059_comtech-des13-data.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.