Güncel

Sonunda bu da oldu: Kutu içerisinde hava sattılar!

Hava kirliliğinin yoğun olarak yaşandığı Çin'de Chen Guangbiao adlı iş adamı ilginç bir çözüm üretti.

Sonunda bu da oldu: Kutu içerisinde hava sattılar!

Son yıllarda sağladığı gelişimle dünyanın yükselken yıldızı olarak gösterilen Çin, yıllardır süre gelen hava kirliliğine bir türlü çare bulamıyor. Ülkede şu an hava kirliliğinin rekor seviyede olduğu bildiriliyor. İşte tam da bu durumu fırsata dönüştüren Chen Guangbiao, ülkenin yüksek dağlarından kutulara doldurduğu temiz havayı satmaya başladı. Ülkede söz konusu kutulara yoğun bir ilgi olduğunu hatırlatalım.
1359852441_444478743263.jpg

Yaklaşık 740 milyon dolar serveti olduğu tahmin edilen Chen, hava kirliliğinin iyice artmasıyla beraber son 10 günde tanesi 80 cent olan 8 milyon kutunun satıldığını belirtti.

Çin'de hava kirliliği son zamanlarda iyice artarak insanlar için tehlikeli boyuta ulaştı. Dünya Sağlık Örgütü'ne göre hava kirliliğinin 20 PM2.5 düzeyinde olması gerekiyor ve 300 düzeyinin üstü ciddi tehlike yaratıyor. Pekin'deki PM2.5 düzeyi ise son günlerde 500 olarak ölçülüyor.

Yorumlar
matrix
temiz hava kiymetlidir o kirlilikte cigerler icin bende satin alirdim ilginc bir ticaret
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.