Güncel

Sony, ABD'deki genel merkez binasını elden çıkardı

Japon üretici yeni yapılanmayla birlikte tasarruf tedbirleri alıyor.


2013 yılında yeni bir yapılanma içerisinde olacağının işaretini geçen yılın sonunda işaret eden Sony yetkilileri, gelinen noktaya baktığımızda kısa süre içerisinde önemli hamleler gerçekleştiriyor.

Yeni yapılanmanın ilk hamlesi daha rekabetçi ürünler sunmak olduğu belirtilirken, bu anlamda Xperia Z ve Xperia ZL iddialı bir yapı oluşturuyor. Telefonların resmi tanıtımları sonrası pazarlama stratejisini aktif olarak sürdüren Japonya merkezli şirket, telefonlardan oldukça umutlu.
1358550179_sony.jpg

Şirket yeni yapılanmayla birlikte yeni bir girişim daha başlattı. ABD’deki merkez binasını satışa çıkartan şirket, 1.1 milyar $ karşılığında Chetrit Group ile anlaşmaya vardı.

Sony, 2002 yılında AT&T gsm operatöründen 236 milyon $’a satın aldığı genel merkez binasını üç yıllığına kiralayarak ikamet etmeye devam edecek. Satıştan önemli bir gelir hedefleyen Sony, ilk çeyrek mali verilerinde önemli bir kâr hedefliyor.

Yorumlar
ysf
seviyorum ben nu Japonları
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.