Güncel

Sony Akıllı telefon kameralarını, DSLR kameralardan daha iyi yapacak teknolojiye sahip!

Bir dönemin unutulmaz akıllı telefon üreticilerinden olan Japon teknoloji devi Sony, akıllı telefon kameralarının yakında DSLR kameraları geçeceğini ve teknolojiyi başka bir boyuta taşıyacaklarını düşünüyor.

Sony Akıllı telefon kameralarını, DSLR kameralardan daha iyi yapacak teknolojiye sahip!

Sony, akıllı telefon kamerası görüntü kalitesinin yakın gelecekte dijital tek lensli refleks (DSLR) kameralarınkinden daha ileride olacağını ve geride bırakacağını düşünüyor. Yakın zamanda gerçekleşen bir toplantıda iş brifingi sırasında, Sony Semiconductor Solutions (SSS) Başkanı ve CEO'su Terushi Shimizu, kameralı telefonlardan alınan görüntülerin önümüzdeki birkaç yıl içinde gelişen teknolojiyle birlikte bir DSLR kameralardan daha iyi olmasını beklediklerini söyledi.

Daha büyük diyafram açıklıkları ve gelişmiş görüntü sensörü teknolojisinin bir kombinasyonunun, bu noktaya ulaşmada etkili olacağı düşünüyorlar. Nikkei'nin raporuna göre, özellikle iki katmanlı transistör piksel teknolojisinden ve her pikselin maruz kaldığı ışık miktarını iki katına çıkaran yapay zekâ işleminden bahsediliyor.

Sony akıllı telefonları DSLR kameraları artık geride bırakacak!

Sony akıllı telefon kamerası konusunda kendini aşmak istiyor

Sony, geçen yıl iki katmanlı transistör piksel teknolojisini duyurmuştu. Geleneksel CMOS görüntü sensörleri hem fotodiyotları hem de piksel transistörlerini aynı alt tabaka üzerinde barındırıyor, ancak Sony'nin yeni teknolojisi ile onları farklı alt tabaka katmanlarına ayırmak mümkün hale geliyor. Şirkete göre bu, doygunluk sinyal seviyelerini yaklaşık olarak iki katına çıkarırken, dinamik aralığı genişletip ayrıca gürültüyü de azaltıyor. (Bunların tümü gelişmiş görüntü kalitesi sağlamakta)

Sony'nin de vurguladığı gibi, akıllı telefon kameraları ve bağımsız dijital kameralar bir süredir zıt yönlerde hareket ediyor. Akıllı telefon kamera kalitesi artmaya devam ettikçe, daha fazla insan özel kameralarını evde bırakıyor veya hiç satın almıyor. Akıllı telefonların DSLR kameralarla aynı eşiğe ulaştığında ise ortalama bir tüketicinin kamera alması için bir sebep kalmayacak.

Sony'nin ulaşmış olduğu bu kamera teknolojisi hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Sizce Türkiye pazarına geri dönmeli mi?

Yorumlar
Mk Ultra
Kamera + Cep telefonu veya dizüstü bilgisayar + cep telefonu. Dizüstü bilgisayar a monteli tak çıkar gibi olan cep ve pc olsun ve kamera ve cep telefonu tak çıkar gibi olsun.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.