Güncel

Sony ilk çeyrek hedefini büyüttü!

İki önemli bina satışı ve alınan tedbirler ilk çeyrekte elde edilecek gelir oranını hedefini iki katına çıkardı.

Sony ilk çeyrek hedefini büyüttü!

Sony 9 Mayıs’ta açıklanacak gelir rakamlarında hedefi yükselttiğini resmi kanallar yoluyla açıkladı. Şirket son dönemde bir takım tasarruf tedbirleri almış, Madison Bulvarı’ndaki ana binasının yanı sıra City Osaka’daki ana binasını da elden çıkarmıştı. Şirket cephesinde gelen son açıklamada elde edilecek kâr miktarı 20 milyardan 40 milyar yene çıkarıldı. Ülkemiz para birimine çevirdiğimizde ise 730 milyon liraya denk geliyor.
1367077125_sony-logo.jpg

Yılın ilk yarısında mobil cephesinde sadece 5 milyon Xperia Z gerçekleştirdiği bildirilen Sony’nin IDC tarafından açıklanan listede ilk 5’te yer almaması hayal kırıklığı yaşatacaktır. Şirket güçlü donanıma sahip telefonlarla 2013 yılında özellikle mobil cephesinde kayda değer kâr oranları elde etmek istiyor. Bir diğer beklenti ise PlayStation 4 cephesinde. Yeni nesil oyun konsolu için yılın sonu işaret edilirken, konsolun gelir rakamlarına etkisi ise 2014’ün başında görülecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.