Güncel

'Sony Playstation Network' hacklendi, bilgiler internette!

Yine binlerce kullanıcı mağdur!


Sony dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous tarafından büyük bir siber saldırıya uğradı. Yapılan saldırı kapsamında Sony büyük hasar aldı. Şirketin Playstation Network üzerindeki tüm bilgileri internete sızdırıldı!

Geçtiğimiz senelerde artan hack faaliyetleri kaldığı yerden devam ediyor. Tüm dünyada milyonlarca kişinin mağdur olduğu sistemler bir bir hackleniyor. Daha önce çeşitli gruplar tarafından saldırıya uğrayan ve hacklenen Sony yine ağır bir darbe aldı. Sony'nin binasında, korku çanları bu sefer Anonymous için çaldı.


Anonymous
, son zamanlarda  World of Warcraft, Starcraft ve Diablo gibi dünyada milyonlarca oyuncusu olan oyunlar için sisteme saldırı düzenlemiş, milyonlarca kişinin bilgilerini ele geçirmişti. İzlediği çizgiyi bozmayan grubun son durağı Sony oldu.

Saldırı kim tarafından nasıl gerçekleştirildi, kaç milyon kişiyi tehdit ediyor, internete sızan bilgiler...Milyonlarca kullanıcının kullanıcı adı ve şifreleriyle birilkte daha bir çok önemli bilgisi internete sızdırıldı. Yapılan geniş çaplı hack faaliyeti sonunda milyonlarca kullanıcı tedirginlik yaşıyor. Saldırının arkasında her ne kadar Anoymous gösterilse de asıl kişinin -2010 yılında Master & Card Visa'yı hack'leyenAnonymous grubunun önemli isimlerinden olduğu söyleniyor.
1345110517_a21345059798.jpg
Yine sızan bilgilere göre 50 GB'ın üstünde elinde bulundurduğu tahmin edilen şahsın  yaklaşık 10 milyon kişininin bilgilerini riske etmiş görünüyor.

Anonymous'un saldırı kapsamında sosyal ağlar üzerinden yaptığı açıklamalar Sony'nin hacklendiğine işaret ederken firma Anonymous ile aynı görüşü savunmuyor.

1345109654_headercopy.png
Sony'nin iş geliştirme birimindeki Shane Bettenhausen attığı tweetinde olayın tamamen kurmaca bir oyundan ibaret olduğunu dile getirdi, yaşanan herhangi kötür bir durum olmadığını işaret ederken, kullanıcılara endişe edilecek bişey olmadığını dile getirdi.

1345109704_psn21.jpg
Anonymous tarafından ele geçirildiği iddia edilen bilgilere ulaşmak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz. Türkiye'den linke erişmek isteyen takipçilerimizin çeşitli yollarla erişimi yasağını kaldırması gerekiyor, site Türkiye'de yasaklı siteler arasında yer alıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.