Güncel

Sony Windows Phone kullanacak mı?

Dünyanın en büyük elektronik üreticilerinden Sony Windows Phone işletim sistemine geçecek mi?

Sony Windows Phone kullanacak mı?

1-2 haftadır internette yer alan dedikodulara göre Sony gelecek aylardan itibaren Windows Phone kullanacak deniliyordu. Bu tarz dedikoduların yer aldığı internetteki açıklamalara son noktayı yine Sony yetkilileri koydu. Gelen ilk açıklamalara göre Sony şimdilik Windows Phone kullanmayı düşünmüyor.1330944680_windows-phone-8-apollo.png

MWC 2012'de tanıtılan Windows Phone'lu telefonlar kullanıcıların iştahlarını kabartmaya yetmiş, Microsoft HTC ve Samsung gibi ünlü firmaların desteğini arkasına almıştı. Bu daha önce size vermiş olduğumuz bilgiler, yani "Windows Phone 8 "Apollo"yu,  HTC'den sonra Samsung'da  kullanacağını resmi olarak duyurdu." hatırlarsanız bu şekildeydi.

1331549678_sony-windows-phone-mu-uretecek-125692.jpg

Dünyanın en büyük elektronik üreticilerinden Sony Ericsson 2012'nin 3. ayının ortalarında olduğumuz bu dönemde, haftalar öncesinde isim haklarınının tamamını Sony'e devrederek tek kelime ile ismedilmeye başlandı. 2012 yılı, Sony için gerçekten güzel değişikliklerle başlayan dopdolu bir yıl olacak diyebiliriz.

Ürettiği mobil cihazlarda şimdilik Windows Phone 'u kullanmayı düşünmüyoruz  diyen Sony cephesinin, Android fırtınasını arkasına almasından sonra pek tercih edeceği de ufukta görünmüyor. Sony'nin aldığı bu kararın kendisine ne getireceğini ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.