Güncel

Sony'den Microsoft'a Xbox için ince jest!

Oyun dünyasını ikiye ayıran dev firmalar Twitter üzerinden birbirine neler yazdı?


Geçtiğimiz haftalarda oyun, mobil ve TV dünyasının en iyi üreticilerinden olan Sony, yeni nesil konsolu PS4'ü tüm dünyaya muhteşem bir etkinlikle duyurmuş, oyun severlerin merakla bekleyişine bir son vermiş oldu. Sony'nin bu atağından yaklaşık 30 gün sonra dünyanın en değerli şirketlerinden Microsoft, yeni nesil oyun konsolu Xbox One'ı duyurmuş, dünyanın bir çok şehrinde düzenlediği etkinlikle eş zamanlı olarak satışa çıkarmıştı.

İki konsolun çıkışının art arda olması, firmaların ister istemez bir rekabet yarışına girmelerine de neden oldu. Bu rekabetin mobil platformda olduğu gibi çekişmeli ve alaycı bir durumda olmadığını hemen belirtmek istiyoruz. Gelelim bu haberi yapma amacımıza. 

1385371054_sony-tebrik1385330470.jpg

Sony geçtiğimiz saatlerde Microsoft'u Twitter'da, resmi hesabı üzerinden yeni nesil konsolu için tebrik etti. Microsoft cephesinden bu tebriğe cevap çok gecikmedi. Tebrikler Microsoft ve gelecek nesil etiketiyle dikkat çeken twite Microsoft da yine aynı şekilde karşılık verdi.

İki rakip devin birbirlerine sataşmak yerine bu tarz bir jesti tercih etmeleri, bizlere oyun dünyasında bir ilki yaşatıyor diyebiliriz. Bakalım ilerleyen günlerde bu ince jestlerden bir dostluk doğabilir mi? Zira bu tarz bir yaklaşım oyun severlerin büyük beğenesini toplayacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.