Sosyal medya sayesinde uyuyarak para kazanıyorlar!

Günümüzde artık çok farklı şekillerde para kazanmak mümkün. Bunlara son eklenen ise sosyal medya sayesinde uyuyarak para kazanma. Peki nasıl? İşte yanıtı.

Sosyal medya sayesinde uyuyarak para kazanıyorlar!

İnternetin yaygınlaşması ve sosyal medyanın hayatımıza girmesiyle pek çok şey değişti. Değişen bu unsurlar arasında para kazanma şekilleri de bulunuyor. Eskiden para kazanmak için belli bir iş gücü yerine getirmeniz gerekiyordu. Şimdilerde ise oyun oynayarak, çeşitli videolar çekerek ve hatta uyuyarak bile para kazanmak mümkün. Peki ama nasıl?

Sosyal medya sayesinde uyuyarak para kazanıyorlar!

Oyun severlerin buluşma noktalarından biri olan Twitch’te son dönemde yeni bir akım türedi. Uyuyarak para kazanmak akımı. Peki ama nasıl? Bir insan nasıl olur da uyuduğu için para kazanır?

Aslında son derece basit diyebiliriz. Bilindiği üzere Twitch üzerinde yayın açtığınızda izleyiciler sizin hesabınıza bağış yapabiliyorlar. Üstelik bu bağışlar belli bir limitin üzerinde olduğunda yüksek seslerle uyarı geliyor.

Sosyal medya sayesinde uyuyarak para kazanıyorlar! - Resim : 1

İşte bir Twitch yayıncısı, izleyicilere iyi geceler diyerek, yayını kapatmadan uykuya geçti. Tekrar uyandığında ise izleyicilerin kendisini uyandırmak için yaptığı yüksek bağışlarla karşılaştı. Sonuç olarak uyuduğu süre içerisinde 5600 dolar kazanmıştı.

Bu olayın yayılmasının ardından, yayıncıları karşısında uyumaya başlayan Twitch yayıncılarının sayısında önemli artışlar yaşandı.

5600 dolar günümüzde yaklaşık olarak 34.000 TL’ye denk geliyor. Siz şu anda işinizde çalışıp, günlük 200 TL300 TL kazanmak için uğraşırken bazıları uyuduğu yerden 34.000 TL’yi cebine indirebiliyor. Hayat gerçekten çok enteresan.