Aynı içeriği tüm sosyal mecralarda paylaşmak: Malum; Facebook, Twitter ve Instagram gibi sosyal mecraların her birinin kendine has karakteristik paylaşım özellikleri var. Ancak yapılan en büyük hataların başında bu servislere göre içerik üretmek yerine tüm mecralarda aynı içeriği tamamen paylaşmak geliyor.

Yalnızca kendi içeriğini paylaşmak: Uzmanlara göre paylaşım konusundaki en büyük sıkıntılardan biri de hem kişisel profil hem de sayfalardan yalnızca kendi içeriğini paylaşıyor olmak. Yani bu noktada diğer kişilerle etkileşime geçip Facebook'tan paylaşım ya da Twitter'dan retweet yapılması önerilebilir.

Tüm sosyal medya platformlarında yer almak: Evet; artık elbette tüm sosyal mecralarda yer almak gerekiyor. Ancak tüm bu sosyal mecraların hakkını vermek kaydıyla... Zira kullanılmayan bir sosyal mecra hesabın olmamasından daha kötü. Üstelik tüm platformlarda yer alıp kaliteyi düşürmek yerine birkaç sosyal mecra seçip onlara odaklanmak daha mantıklı.

Sadece yatay görseller paylaşmak: Şimdilik kullanıcılar daha çok yatay eksendeki fotoğraf ve videoları daha çok paylaşıyor olsa da 4:3 ve tam kare formatındaki içerikler de hayli ilgi görüyor. Dolayısıyla bu tip fotoğraf ve videoların etkileşimleri önemli bir oranda artırdığı gösteriliyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.