1) BUGÜN HİÇ ÇALIŞASIM YOK!
Çalışıyorsanız iş yeriniz, üstleriniz ya da çalışma arkadaşlarınız, okuyorsanız öğretmenleriniz ve yöneticileriniz hakkında paylaşım yapmayın. Yalnız bu değil, ‘İşte çok sıkıldım’ ya da ‘Hiç çalışmak istemiyorum’ tarzı paylaşımlar kötü bir çalışan imajı çizmenize neden olabilir.

) NE HİSSETTİĞİNİZİ SÜREKLİ PAYLAŞMAYIN
Çok fazla bilgi paylaşmayın. Evet, sosyal medya her an her yerde birçok amaçla kullanılabilir, ancak özel hayatınızla sosyal medya arasındaki çizgiyi iyi çizmeniz gerekir. Kiminle, nerede, ne yaşadığınızı, ne hissettiğinizi her zaman paylaşmak doğru olmayabilir. Bazı şeyler size ve yakın dostlarınıza özel kalmalı.

3) DİKKAT ÇEKMENİN GEREĞİ VAR MI?
Siyaset, din, ırk gibi çok tartışmalı konulardan elinizden geldiği kadar uzak durun. Hem kariyeriniz hem de çevreniz açısından en sağlıklısı bu, bize güvenin. Sürekli bu tarz paylaşımlar yapmak ya da böyle tartışmalara katılmak istemediğiniz kadar dikkat çekmenize neden olabilir.

4) SARHOŞTUM, HATIRLAMIYORUM!
Arkadaşlarınızla eğlenmeye çıktığınızda paylaştığınız ya da etiketlendiğiniz fotoğraflara dikkat edin. Tabii ki biraz eğlenmenin ve bunu paylaşmanın bir sakıncası yok, fakat sarhoş olduğunuzun çok belli olduğu fotoğraflar koymak sizin için pek iyi sonuçlanmayabilir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.