Güncel

Soymak için girdikleri mezardan mumya çıkarsa!

Soymak için girdikleri mezarın içerisinde karşılarına çıkan sahne mezar soyguncularına büyük şok yaşattı!

Soymak için girdikleri mezardan mumya çıkarsa!

Çin'de arkeolojik değeri olan kalıntılar toplamak için girdikleri mezarda, soyguncuları büyük bir şok bekliyordu. Soyguncular, soymak için girdikleri mezardan 130 yıllık bir mumya çıkınca korkudan arkalarına bile bakmadan kaçtılar.

1332448583_1.jpg

İçinde paha biçilmez değerde antikalar olduğunu düşündükleri çuvalı açan soyguncular, karşılarına çok iyi korunmuş 130 yıllık bir mumya çıkınca korkudan arkalarına bile bakmadan kaçtılar.

Derisi ve dişlerine kadar çok iyi durumda korunan mumya, Qing Hanedanı zamanında Han etnik grubuna ait saç şeklini bile günümüze taşımayı başarmış görünüyor.

Uzmanlar, o dönemde bu saç şeklinin zorunlu olduğunu, buna uymayan erkeklerin ve saçları bu şekilde kesmeyen berberlerin "ihanet"le suçlandıklarını belirtiyorlar.

Çin'de mezar soyguncularına karşı ağır cezalar uygulansa da, ülkedeki her 10 lahitten birinin soyguncular tarafından bozulup, talan edildiği tahmin ediliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.