Güncel

Sporun yüksek teknolojiyle buluşması: ISPO Münih 2015

İşte ISPO jürisi tarafından birinci seçilen tüm ürünler!

Sporun yüksek teknolojiyle buluşması: ISPO Münih 2015

Her yıl düzenlenen ISPO Münih Fuarı bu yıl Ocak ayında, 2.560 uluslararası firmanın sağlık ve fitness, tekstil eğilimleri, performans sporları, kayak ve açık hava sporları gibi değişik sektörlerden oluşan son teknoloji ürünlerine ev sahipliği yaptı.

Geleneksel ISPO Münih fuarında birçok farklı alanda profesyonellerden oluşan ISPO Münih 2015 jürisi tarafından çeşitli kategorilerde yılın ürünü seçiliyor ve ödüllendiriliyor.

1426370962_01.jpg

Biz de sizlere aşağıda ve sonraki sayfalarda, ISPO jürisi tarafından birinci seçilen tüm ürünleri sunuyoruz. Farklı kategorilerde en son teknolojik ürünlere bir göz atın. Ve yorumlarınızı yorum kısmına yazın.

1- Action Ödülü: Luvv

Aksiyon dalında yılın ürünü seçilen LUUV kameralar ve akıllı telefonlar için bir kamera dengeleyicidir. El kameraları ya da cep telefonları tarafından hareket halinde yapılan çekimlerde genellikle birçok kare bulanık ve önemli ölçüde kamera sarsıntısı içerirler. LUUV üzerine bir kamera monte edilerek, her kullanıcı artık dilediği kadar sarsıntılı ve sallanarak video çekebiliyor. LUUV açık hava sporları için özel ve tüm günlük faaliyetleri için harika bir araç. Yüksek kullanım kolaylığı ile gelişmiş profesyonel Steadycam teknolojisini birleştirir.

1426371038_03.jpeg
1- Action Ödülü: Luvv1426371068_04.jpeg
1- Action Ödülü: Luvv

1426371087_05.jpeg

1- Action Ödülü: Luvv

1426371097_06.jpeg

2- Outdoor Ödülü: LA SPORTIVA - G2 SM

G2 SM şirketi ve Simone Moro işbirliği ile geliştirilen, extreme sporlar ve dağcılık için üretilen ultra termal, çift katmanlı ayakkabı. Maksimum su direnci, tozluk, astar ve iç yalıtım paketi ile sağlanmaktadır. Cordura kumaş aşınma direncine karşı garantili. Hacim ve ağırlığı Honeycomb teknolojisiyle ile minimumize edilmiş. Maksimum kullanımı kolaylaştırmak ve hassas uyum için özel hızlı bağcık BOA sistemini kullanır.

1426371123_07.jpeg

2- Outdoor Ödülü: LA SPORTIVA - G2 SM1426371149_08.jpeg
2- Outdoor Ödülü: LA SPORTIVA - G2 SM

1426371160_09.jpeg
2- Outdoor Ödülü: LA SPORTIVA - G2 SM

1426371194_10.jpeg


3-Kayak Sporları Ödülü : MARKER – KINGPIN

Kayakta topuk kilidi bağlayıcıları teknolojisinde bir devrim.Kökten yeni ve farklı topuk parçası.Klasik Alp bağlamaları ile aynı koruma standardı sunuyor. Topuk parçası üzerinde XXL Güç Verici ve çivisi çok geniş matkap modeliyle birlikte güçlü ayak parçası (Sixpack Güç Springs), kayak benzersiz güç iletimini sağlar. Marker Kingpin üst düzey koruma standardını karşılayan, DIN ISO 13992:2007 TÜV sertifikalı. Kingpin kayakçıların yokuş yukarı çıkarken topuk kilidini serbest bırakmasına, aşağı inileceği zaman da sabitlemesine olanak sağlar. Ancak birçok tur bağlamasında topukları tutan pinler düşme sırasında kayakların ayaktan çıkmasına izin vermez ve kazalara sebep olur. Marker’ın Kingpin ürününde, güvenli biçimde kayaktan ayrılma özelliği var ve düşme sırasında pinler değil, botun topuğunu tutan rulmanlar yerinden çıkıyor ve bir sürtünme önleyici plaka açılıyor.

1426371223_11.jpeg

4-Performans Ödülü: Fitbit - Surge

Fitbit’in tasarladığı Surge, akıllı bileklik bandından çok bir akıllı saat ve şöyle bir bakıldığında tüm gün spora ve fitness’a gönül verenler için tasarlanmış şık bir smart watch. Surge kalp atış hızını ölçüyor, adımlarınızı harcadığınız kaloriyi, ve buna ek olarak dahili GPS özelliği ile tırmandığınız mesafe atılan adım ve kat edilen mesafe gibi ölçümleri yapabiliyor. Kişiselleştirilebilir geniş bir LCD ekrana sahip olan Surge ile telefonunuza gelen çağrıları ve uyarıları da görebiliyorsunuz.

1426371257_12.jpeg

5-Sağlık ve Fitness Ödülü: TOMAHAWK - IC7 Kondisyon Bisikleti

Gelişmiş dijital teknoloji ve mekanik tasarıma sahip, IC7 güçlü olduğu kadar akıllı ve bilimsel. Daha hızlı ve iyi bir performans sunan IC7, bugüne kadar tasarlanmış en ileri teknolojili kondisyon bisikletidir. Tasarım ve işlevselliğini, büyük ölçüde yenilikçi iki aşamalı aktarma elemanlarına borçludur.

Geleneksel bisiklet tasarımına ait büyük merkezli disk özelliği bulunmayan IC7, spor salonu ya da kardiyo merkezi için daha alçak ve düz bir profile sahiptir. Ancak geliştirmeler yalnız estetikle sınırlı değildir. İki aşamalı aktarma elemanı, piyasanın en doğru ölçüm yapan güç ölçeri (+/-%1) direkt WattRate (güç) ölçer, 100-düzeyinde hassas manyetik rezistans, 1:11 oranında yüksek hızlı volan ve rakipsiz dokunsal ve hassas hibrit Poli-V ve dişli bant teknolojisi sayesinde bağlantı olanakları da sağlar. Bisiklette performans ölçümleri, kullanıcıya patent başvurusu yapılmış Coach By Color antrenman konsolundan verilir. Bu konsol, tüm enerjisini kendisi sağlar, kullanıcının WattRate (güç) veya nabız değerlerini beş renkli bölgede gösterir. En büyük başarısı, atletik performansı artırırken kullanıcıyla iletişim imkanını da yakalamış olmaktır. Nitekim IC7 sayesinde fitness daha renkli daha eğlenceli daha güçlü ve gerçekten orijinal hale geliyor.

1426371307_13.jpeg


6- Asya Ürünleri Ödülü: Treksta - Hands Free 103 GTX

ZeroTie tarafından tasarlanmış bağcık sistemi ellerinizi kullanmadan ya da ayakkabılarınıza eğilmeden ayakkabı bağcıklarınızı bağlar. Sistem bağcıkları sıkmak için bacak ağırlığını kullanır.

Ayakkabılarınızı ayağınıza giyin ve bağcıklarınızı sıkmak için topuklarınızı kaydırın. Bağcıkları gevşetmek için, sadece tokaya basın yeter. Ayakkabı su geçirmez, nefes alabilen ve nem fitiline sahip. Ve elektrostatik hizalanmış mikro-cam lifli IceLock bir lastik taban ile ıslak ve buzlu koşullarda kullanılmak üzere mükemmel bir ayakkabı.

1426371338_14.png

7- İletişim Ödülü: THE NORTH FACE & A CAMP4 COLLECTIVE

North Face tarafından hazırlanan (başlangıçta sosyal medya için oluşturulan) bu videoda Alex Honnold’ın muhteşem manzaralı tırmanışı, 3 milyonun üzerinde izleyicinin ilgisini çekmiştir. 2500 adımda tamamlanan bu halatsız tırmanış kişisel sorunları ile mücadele eden ve sorunlarının üzerine gitmekten korkmayan insanlar için ilham kaynağı olmuştur.

1426371412_mainpictnf180.jpg


8- Teknolojioku.com Seçimi: Easystand 3D - Skiboot
Bu yıl düzenlenen ISPO fuarında EasyStand firması, kayak ekipmanları gibi çok riskli bir sektörde en son teknolojik uygulama olan ilk 3D baskılı kayak botunu tanıttı.

Botun yapısında motor sporlarında ve roket yapımında gittikçe daha önem kazanan lazer külçeleme için kullanılan haddelenmiş karbon fiber destekli poliamid malzemesi Windform SP kullanıldığı açıklandı. Windform SP, katkı malzemeleri imalatı ve yüksek performanslı 3D baskı sektöründe 20 yıldan fazla deneyimi olan Modena, İtalya merkezli CRP Teknoloji firması tarafından geliştirildi. Bu kayak botunda 3D baskı teknolojisi kullanılarak, ön kısmında arkaya göre her biri farklı yüksekliklerde A Grip modülü (0.1-7mm), bir Hızlı modülü (7-10mm), ve Comfort modülü 10-13mm ve üstü) olarak 3 farklı modül bulunuyor. Bu modüler takozlar sayesinde, ayağın topuk kısmının botta çok daha iyi oturması ayarlanabilir olacak ve ayak parmaklarının serbestçe hareket etmesini sağlayacak.

ISPO Münih 2015 jürisi, EasyStand 3D baskılı kayak botunu kayak ürünleri kategorisinde kazanan ürün olarak seçti. Bu bot modeli ile 3D baskı teknolojisinin spor ürünleri pazarında kullanımı alanında yeni bir döneme girilmiş oldu.

1426371551_easystand-3d-skiboot5734366166.jpeg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.