Güncel

Spotify kullanıcı sayısını açıkladı!

İsveç merkezli online müzik akış servisi Spotify, kullanıcı sayısını açıkladı. İşte detaylar!

Spotify kullanıcı sayısını açıkladı!

Son dönemlerde Apple Music servisiyle kıyasıya bir rekabet yaşayan Spotify, kullanıcı sayısını kamuoyu ile paylaştı. Spotify tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, 40 milyondan fazla şarkıya ev sahipliği yapan platformun üye sayısı 200 milyona ulaştı. 
  
Platformun ücretli versiyonunu kullananların sayısının ise 87 milyon seviyesine ulaştığı açıklandı. Başka bir deyişle 113 milyondan fazla kişi Spotify’ın ücretsiz (reklamlı) versiyonunu kullanıyor. 

Kullanıcılarına iki opsiyon sunan Spotify, ayda 13.99 TL ödenmesi durumunda kullanıcılarına reklam göstermiyor.  Buna ek olarak Google’ın akıllı saatler için geliştirdiği Wear OS işletim sistemi, yeni getirilen iyileştirmeler ile her geçen gün daha da kullanışlı olmaya başlıyor.

Spotify kullanıcı sayısını açıkladı!

Bu güncelleştirmeler ile beraber Wear OS’a özel uygulamasını kullanıma sunan servislere Spotify'da eklendi. Bundan böyle Wear OS işletimine sahip kullanıcılar rahat bir şekilde Spotify uygulamasını akıllı saatlerine indirebilecek ve müzik dinleyebilecekler.

Kasım ayı itibariyle Fossil Gen 4 ve Michael Kors Access Runway akıllı saatlere kullanıcıların indirmesine gerek kalmadan uygulama otomatik olarak entegre edilecek. Spotify müşterileri akıllı saatlerinden telefonda uyguladığı her şeyi özgürce yapabilecekler. 

Aynı şekilde çalma listelerini görüntülemek, müziği oynatmak, duraklatmak ve sonraki parçaya geçmek kolayca gerçekleştiriliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.