Spotify ücretsiz abonelerin özelliklerini kısmaya başladı!

Spotify premium aboneliği arttırmak için ücretsiz abonelik özelliklerinde kısıtlamalara gitmeye başladı.

Spotify ücretsiz abonelerin özelliklerini kısmaya başladı!

Müzik akış devi Spotify, Hindistan'daki ücretsiz seviyesine bazı değişiklikler getiriyor ve bu, kullanıcı deneyimini olumsuz etkileyebilir. Musically tarafından raporlandığı üzere, Hindistan'daki ücretsiz Spotify kullanıcıları, tekrar etme, belirli bir şarkı bölümüne geri sarma, önceki şarkılara geri gitme veya çalma listelerini özelleştirme gibi işlevlere artık erişim sağlayamayacak. Spotify, bu değişiklikleri uygulama içi bildirimler aracılığıyla da kullanıcılara iletecek.

Şirket, 'Smart Shuffle'ı ücretsiz kullanıcılar için varsayılan oynatma yöntemi olarak benimsemiştir. Smart Shuffle, dinleme alışkanlıklarınıza dayanarak çalma listenizin dışındaki şarkıları tanıtır. Bu, geleneksel karıştırma seçeneğinin artık ücretsiz kullanıcılara açık olmadığı anlamına gelir.

Bu değişiklik, Spotify'ın stratejisinin, ücretsiz kullanıcıları premium abonelikleri düşünmeye teşvik etme yönünde olduğunu gösteriyor. Ücretsiz deneyimi değiştirerek, şirket kullanıcıları, daha çok yönlü ve sorunsuz bir ücretli hizmete yönlendirebilir. Ancak, geri sar ve önceki şarkıya gitme gibi temel özellikleri kaldırmak, pek çok kullanıcının hoşuna gitmeyebilir.

Spotify ücretsiz abonelerin özelliklerini kısmaya başladı!

Bu değişikliklerin devreye girmesiyle, Hindistanlı kullanıcıların bu yeni ücretsiz katman deneyimine nasıl tepki verecekleri ve bu durumun onları premium abonelik seçeneklerini keşfetmeye ya da YouTube Music gibi bu özellikleri ücretsiz olarak sunan platformlara geçmeye motive edip etmeyeceği görmek için bekleyip göreceğiz.

Bu arada, Spotify, "Supremium" adında daha iyi bir müzik kalitesi hizmetini başlatmaya hazırlanıyor olabilir. Henüz tüm detayları bilmiyoruz ama bu özellik, çalma listelerinizi dans edilebilirlik, tempo ve anahtar olarak düzenlemenize olanak tanıyabilir. Akıllı çalma listeleri ve "Soundcheck" adında, beğendiğiniz müziği bulmanıza yardımcı olan bir özellik olabilir.