Güncel

Sprint'in %70'ini satın alındı

Ünlü operatör firması Sprint'i bakın kim satın aldı!

Sprint'in %70'ini satın alındı

Sadece bir kaç gün önce Business Insider tarafından ünlü hücresel ağ operatörü Sprint'in satın alındığı ortaya çıktı. Henüz resmi açıklamalar gelmese de Softbank Sprint'in %70'ini 20 milyar dolara satın aldı. Softbank Japonya'da önemli oranda tercih edilen telekomünikasyon şirketlerinden biridir. Amerikan firması Sprint'in %70'i Japon firmaya büyük avantajlar sağlayacak.

İki firmanın açıklama yapmadan önce bazı değişikliklere gidebilecekleri belirtiliyor. Açıkça görülüyor ki Softbank Amerika marketinde de emin adımlarla ilerliyor. Japonya'daki LTE sisteminde de büyük başarılara imza atan firma 2006 yılında Vodafone'un Japonya kolunu da satın almıştı.

1350260512_sprint-mirror-2.jpg

Softbank Sprint'in %70'ini alarak daha ileriye taşımayı hedefliyor. Firmaların resmi açıklamayı pazartesi sabah, yani bugün yapmaları bekleniyor. Bu satın alma Sprint için iyi bir gelecek olacak diyebiliriz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.