2. Darth Vader - Sith Lordu
İmparatorluk Generali, Star Wars serisinin en önemli karakterlerinden biridir. Kötülüğün simgesi olan Wader güçlü ve çevik yapısıyla hemen fark edilir. Siyah rengi taşıyan Lord, bir pelerin ve onu kaslı göstermesi için bir aparat kullanır.
Düşmanlarına kesinlikle acıması yoktur, ve çok iyi ışın kılıcı kullanır.

3. Luke Skywalker
Star Wars, serisinin bir diğer önemli ismi Luke Skywalker'dır. Filmde kurtarıcı rolü üstlenen Skywalker sıfırdan bir savaşçı olarak eğitilmiş ve düşmanlarının karşısına çıkmıştır.
Bu cümlelerim film için spoiler teşkil eder, Filmde Dart Vader'in hala babası olduğunu bilmemekte ve Yoda'nın itirafı sonucunda babasının Dart Vader olduğunu öğrenir.

4. Taraflar ve Jedi Felsefesi
Star Wars, evreninde iki güç vardır. Bunlar, İyiler ve Kötülerdir. İyiliğin amacı evrende huzur ve barış ortamında yaşamak ve iyilik şifa dağıtmaktır, ve buda Jedi felsefesinin temelidir.
Bazı Jedi'ler "Güç, yaşamdır; yaşam ise güç." felsefesi ile yaşamlarını sürdürürler.
Kötülüğün "Güç" metaforuna farklı anlamlar yüklemektedir.
Korku,Kin,Saldırı, ve güçü elinde bulundurmak için savaş açar ve uygun gördüğü yerlere saldırır.

Foto: Darth Vader(Anakin Skywalker) ve Obi-Wan Kenobi güce uzanırken.

5. Film ve Genel Özellikleri
Film çıktığı 1977 yılından itibaren büyük bir külterel öğe haline geldi. Bir çok sektörde kendine yer bulan Star Wars, kendi küçük sanayisini kurdu diyebiliriz.
Çıktığı her sene büyük paralarla çekilen ve büyük gişelerle oynayan film bir çok kalıcı taraftar kazandırdı kendine.
Şuana kadar Filmler ve toplam kazançları 40 Milyar $ gibi bir hasılat elde etti.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.