Güncel

Starbucks ve Coca Cola Rusya'daki faaliyetlerini durdurdu!

Coca Cola, Starbucks ve McDonald's, Rusya'daki faaliyetlerini askıya aldığını duyurdu. Devam eden Rusya Ukrayna savaşında yaptırımlar da gelmeye devam ediyor.

Starbucks ve Coca Cola Rusya'daki faaliyetlerini durdurdu!

ABD'li kahve zinciri Starbucks, Rusya'daki tüm ticari faaliyetlerini askıya aldığını duyurdu. Dünyanın her yerinde şubeleri olan ve en çok tercih edilen kahvecilerden biri olan Starbucks Ukrayna'da yaşananlara tepki gösterdi. Starbuck Üst Yöneticisi Kevin Johnson, konuya ilişkin açıklamasında, Rusya'nın Ukrayna'ya saldırılarını kınadı.

Gelişmeleri izlemeye devam ettiklerini belirten Johnson askıya alma kararlarını açıkladı. Buna ek olarak Starbucks ürünlerinin sevkiyatı da dahil olmak üzere Rusya'daki tüm ticari faaliyetlerin askıya alınmasına karar verildiğini belirtti.

Coca Cola ve Starbucks, Rusya'daki faaliyetlerini durdurdu!

starbucks

Dünyanın en büyük içecek devlerinden olan Coca-Cola da Rusya'daki faaliyetlerini askıya aldığını duyurdu. Şirketten yapılan açıklamada, "kalbimiz Ukrayna'daki bu trajik olayların akıl almaz etkilerine katlanan insanlarla" ifadeleri kullanıldı. Açıklamada, Coca-Cola'nın Rusya'daki faaliyetlerini askıya aldığı, koşullar geliştikçe durumun izlenmeye ve değerlendirilmeye devam edileceği kaydedildi.

Johnson,  "Rusya'da geçimleri için Starbucks'a bağlı yaklaşık 2 bin ortağa" destek sağlayacağını kaydetti. Ne yazık ki gerginlik hız kesmeden devam ediyor. Rusya'nın Ukrayna saldırısında 10 günden fazladır barış sağlanamadı. Taraflar ateşkeş masasına otursalar da elleri boş şekilde kalktılar. Bu sırada dünyanın önde gelen markaları da yaptırımlarını uygulamaya devam etti. Rusya hem ekonomik hem de psikolojik olarak baskıya maruz kalsa da bir ateşkeş sağlanmış değil. Saldırı hala devam ediyor.

Yorumlar
Şahin
Keşke Türkiye dede durdursa çok faydalı sanki
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.