İlk duyurulduğu günden beri tüm dünyada büyük yankı uyandıran SpaceX firmasının Starlink uydu projesi bugünlerde kimsenin tahmin edemediği bir problemle başa çıkmaya çalışıyor.

Tüm dünya üzerinde uydu ağından geniş bant ve kesintisiz yüksek hızlı internet vaat ederek geniş kitlelere ulaşan Starlink projesi Elon Musk’ı bile şaşırtan bir sorunla karşı karşıya. Soğuk kış günleriyle mücadele ettiğimiz bu günlerde ABD’de havalar yer yer ülkemizden de soğuk ve genellikle karlı günlerle mücadele içerisindeler.

Starlink internetinin alıcısı olan uydu çanakları konusunda müşteriler bu sıralar firmaya birçok kanaldan ulaşıyor. Ortak sorun ise Starlink uydularının kedileri kucaklamak üzere sıcak bir beşiğe dönüşmüş olması. Evet yanlış duymadınız Starlink uydu alıcı çanakları kedilerin kuşatması altında. Sosyal medya platformunda bir Starlink kullanıcısı : “ Kediler çanağın soğuk günlerde biraz ısı verdiğini öğrenene kadar Starlink harika çalışıyordu” yazdı ve bu yazısı 173 bin beğeni topladı.

Starlink çanakları karlı günlerde internetin daha iyi çalışması kar eritme moduna sahip ve bu moda geçildiğinde çanak üzerindeki karları eritmek için bir ısıtıcı rezistans çalıştırıyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.