The Shining(1980)
Her ne kadar King, romanına sadık kalmadığı nedeniyle filmi sevmediğini açıklasa da, Stanley Kubrick'in sinema tarihine muhteşem bir armağanıdır The Shining. Jack Nicholson'ın unutulmaz oyunculuğundan, filmin geçtiği ürkütücü otele, müziklere kadar korku sinemasının yapı taşlarından biri haline gelmiştir..

The Green Mile (1999)
Frank Darabont'un makûs talihinden olsa gerek, izleyenleri gözyaşlarına boğan öyküsü ve Tom Hanks ile Michael Clarke Duncan'ın kusursuz performansının Oscar'a hak görülmediği The Green Mile (Yeşil Yol), tıpkı The Shawshank Redemption gibi bir cezaevi öyküsü..

The Mist (2007)
Gerilimli hikâyesi ve unutulmaz finaliyle uyarlamaların en iyilerinden olan The Mist'i yönetmen Frank Darabont uyarladı. Alışveriş merkezindeki topluluk fikri üzerinden işlediği alt metinleriyle hayran olunası bir eser..

Dolores Clairbone(1995)
Misery ile yakaladığı başarı sonrası yine bir King uyarlamasında rol alan Kathy Bates, bu kez Dolores Clairbone isimli bir kadını canlandırdığı psikolojik gerilimle karşımıza çıkıyor. Zaten Dolores karakteri de Stephen King tarafından, Misery'nin setini ziyaret ettiği sırada çok etkilendiği Bates için yazılmış..

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.