Güncel

Steve Jobs patenti geçersiz sayıldı!

Yeni ön karara göre artık bu paten geçersiz.

Steve Jobs patenti geçersiz sayıldı!

Birleşik Devletler Patent ve Marka Ofisi'nin (USPTO) bir ön karar aldı ve bu karara göre, aynı zamanda 7,479,949 numaralı ünlü çoklu-dokunmatik patenti geçersiz kılındı. Bu patent ayrıca "Steve Jobs Patenti" olarak da biliniyordu.

Eğer Mahkeme, 3 Aralık'ta alınan bu kararı iptal etmezse Samsung ve Motorola, Apple ile mücadele içinde olduğu 20 adet hakkın bulunduğu Steve Jobs patentinden kurtulacaklar.

1355207004_steve-jobs1-2.jpg

Ayrıca bunun sadece bir ön karar olduğu ve Apple'ın ABD'de söz konusu patentleri elinde bulundurma ihtimalinin devam ettiği de belirtiliyor. Bakalım mahkeme ne yönde karar verecek.

Yorumlar
s@mi
Darvinci kardeşim böyle bir konuyu bile doğal gelişim ve Evrime yontmussun ya pes. Konuya bak yorumuna bak. Ne alaka doğal gelişim ne alaka evrim. Ne alaka insanlığın geleceği. Komiksin komik
Cevapla
Misafir
Çok yerinde olmuş. Hal böyle kalsaydı dört tekerlekli otomobili de yapıp kullanamazdık:) Doğal gelişim ve evrimin önünü kapatmamak insanlığın devamı için çok önemli.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.