Güncel

Steve Jobs'un diploma notuna çok şaşıracaksınız

Steve Jobs'un diploma notu görenleri şaşırttı.

Steve Jobs'un diploma notuna çok şaşıracaksınız

Dünyanın en zengin ve en başarılı insanlarını genelde çok zeki olarak düşünürüz. Bu tür insanların her alanda başarılı olduğunu hatta okul notlarının bile en yüksek seviyede olduğu şeklinde fikirlerimiz olur. Ancak yeni ortaya çıkan bir belge durumun aslında hiçte öyle olmadığının bir kanıtı oldu.

Bahsettiğimiz kişi teknoloji dünyasının en başarılı adamlarından efsanevi CEO Steve Jobs. Apple'ın dahi ismi Steve Jobs, Reed Üniversitesinde geçirdiği 6 aylık sürenin ardından okulu bırakma kararı almış ve iş hayatına atılarak Atari şirketinde düşük seviyeli teknisyen olarak işe başlamıştı. Jobs, daha sonra kazandığı deneyim ile Steve Wozniak ile birlikte Mac'i kurmuştu.

1368430464_steve-jobs-iphone.png

The Atlantic dergisi, Steve Jobs hakkında yaptığı bir araştırma sırasında FBI'ın gizli belgelerinin arasından Steve Jobs'un diplomasına ulaştı. Belgeye göre,1968-1972 yılları arasında Homestead Lisesinde okuyan Steve jobs'ın lise ortalamasının, 4 üzerinden 2.65 olduğu ortaya çıktı.

Bu duruma göre eğer sizinde not ortalamanız çok yüksek değilse, dünyanın en zengini ve başarılı insanı olma ihtimaliniz yüksek.

Yorumlar
gakko
benim diploma notum ilkokulda geçerdi...demek ki daha iyiyim steve jobstan...
Cevapla
Misafir
benim kardesimde ders notlari dusuk ama bilgisayar programlanma uzerine cok dusuyor
Cevapla
gkhn
adam okumadım diye gerizekalı yaptınız okuyup başarılı olanda var okumadan başarılı olanda ama bız burda bunu göremiyoruz adam dunyaya herkesin baktığı penceresinden bakmamış... olay bu kadr basit :)
Cevapla
mescaline
Dünya geneline bakarsanız,en zengin 10 kişinin üniversite mezunu olmadığını görürsünüz...
Cevapla
bilal
Benimde Üniversite notum aynı ;)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.