Güncel

Steve Jobs'un hayali ortaya çıktı!

Steje Jobs'un bir zamanlar hayalini kurduğu özel Wi-Fi ağı düşüncesini John Stanton açıkladı.


Steve Jobs'un iPhone'lar için düşündüğü bir planı gün yüzüne çıktı. Çıkmayan sim karttan daha fazlasını düşünen Steje Jobs'ın aklına kendi mobil ağını kurmak varmış. Mobil şebekelerden kurtulup kendi iletişim ağını kurmak istediği ortaya çıktı. Bu sebeple kablosuz ağ sektörünün önde gelen isimlerinden Western Wireless'in kurucusu John Stanton ile sürekli görüşmeler sağlıyormuş.

1321647880_steve-jobs.jpg

Henüz lisansı alınmamış bir Wi-Fi spektrumu üzerinde çalışan bir ağ meydana getirmeyi düşünen Jobs görüşmelerini daha da sıklaştırmış. Bunun sonucu olarak piyasaya daha çok hakim olma düşüncesi varmış. Yeni bir cihaz için operatörler ile anlaşmaktan çekinen Jobs sonuç olarak 2007'de düşüncelerinden vazgeçip AT&T , Verizon ve Sprint ile anlaşmış. Fakat Stanton'a göre Jobs'un bunu gerçekleştirememiş olması şu an birkaç milyar dolarlık harcamayla Apple'in bunu yapamayacağı anlamına gelmiyor. Bakalım Apple efsane kurcusunun hayalini ileride gerçekleştirebilecek mi... 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.