Güncel

Steve Jobs'un ilk iş başvurusu kaç paraya satıldı?

Apple kurucusu Steve Jobs'un açık arttırmaya sunulan 1973 yılındaki iş başvurusu kaç paraya satıldı?

Apple kurucusunun ilk iş başvurusu satıldı

Apple’ın kurucusu Steve Jobs’un 1973 yılında yaptığı bir iş başvuru belgesi ortaya çıkmış ve bu belge, geçtiğimiz günlerde RR Auction adı verilen bir şirket tarafından online olarak gerçekleştirilen bir açık arttırma ile satışa çıkarılmıştı.

Arttırma 15 Mart'ta sona erdi ve Steve Jobs'un 1973'teki bir iş başvurusu için en çok teklif edilen fiyat açıklandı. Açık arttırmaya minumum 5 bin dolar ile başlayan Jobs’un iş başvurusu, 174 bin dolar fiyat ile alıcı buldu. 18 yaşında iken Steve Jobs'un el yazısı ile hazırlanmış belgede, Jobs’un adresi olarak Reed Kolej'i yer alıyordu. Belgeye göre Jobs’un ana dili İngilizce ve bir telefon numarası yok.

Steve Jobs, başvuruda sürücü ehliyetine sahip olduğunu belirtmiş. Bilgisayar ve hesap makinesini "beceriler" bölümünde işaretlemiş ve bu ürünlerdeki uzmanlığının tasarım ve teknolojide olduğunu yazmış. Özel yetenekler altında "elektronik teknolojisi veya tasarım mühendisi" yer alırken, özel ilgi alanları "dijital" i içeriyor. Ayrıca Hewlett Packard'daki (HP) iş deneyimi hakkında da bir şeyler yazmış.

Steve Jobs'un ilk iş başvurusu kaç paraya satıldı? - Resim : 1

Steve Jobs, 1972'de sonbahar döneminde Reed Kolejinde okula devam etti, ancak ailesinin yetersiz geliri yüzünden altı ay sonra ayrılmak zorunda kaldı. Ancak, Shakespeare, dans ve kaligrafi dersleri de dahil olmak üzere bazı kurslara devam etmek için bir buçuk yıl kampüste kaldı. Bunlar, Macintosh bilgisayarının inovasyonunu etkileyen sanatsal dünya görüşünü şekillendirmeye yardımcı olacaktı.

2005 Stanford başlangıç ​​konuşmasında Jobs şunları söyledi: “Üniversitedeki kaligrafi dersine hiç girmemiş olsaydım, Mac'in hiçbir zaman çok sayıda yazı tipi veya orantılı aralıklı yazı tipi yoktu”.

1974'te teknik becerilerini kullanan Jobs, Atari'de bir tekniker olarak görev yaptı ve Steve Wozniak'ın yardımına güveniyordu. 1976'da Jobs ve Wozniak kendi başlarına yola koydular ve Apple'ı kurarak kişisel bilgisayarını kitlelere tanıttılar.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.