Güncel

Şu an BTC için satın alım fırsatı mı?

İddiaya göre, Bitcoin çöküşü, BTC için 'dipten al' haftasının başlangıcını işaret ediyor!

Şu an BTC için satın alım fırsatı mı?

Kripto para birimi analisti Michaël van de Poppe'nin gözlemlediği gibi, kripto para piyasası, yıl başından bu yana rallisinin ardından haftaya biraz düşüş notuyla girerken, Bitcoin'in ( BTC ) konsolidasyonu yatırımcılar için " düşüş satın alma " fırsatını temsil ediyor.

Şu an BTC için satın alım fırsatı mı?

Bitcoin haftaya "düşük aralığa doğru ve bu destek alanı 22.3-22.7K $'a" düşerek başladı, bu "uzun süreler için bir nokta olabilir", ancak kripto uzmanı olarak "en uygun olanı 21.7K $'lık bir taramadır".

Van de Poppe'ye göre, daha önceki bir tweet'inde bahsettiği gibi, böyle bir "nihai likidite taraması", USD endeksinin mevcut gücü ile mümkün olabilir ki bu, kendi sözleriyle bunun bir başlangıcın başlangıcı olduğunu gösteriyor.

Şu an BTC için satın alım fırsatı mı? - Resim : 1

DXY hareketlerinin analizi. Kaynak: Michaël van de Poppe

2022'deki büyük kripto düşüşü sırasında 8.800'den fazla Bitcoin satın almış olan kurumsal iş zekası (BI) yazılımı satıcısı MicroStrategy'ye 'dip satın almanın' önemli bir avantaj sağladığını da belirtmekte fayda var.

Bitcoin fiyat analizi

Bu arada, ilk merkezi olmayan finans ( DeFi ) varlığı şu anda 22.853 $ fiyatıyla el değiştiriyor, günde %2,28 düşüş kaydediyor ve bir önceki haftaya göre %3,97 düşüş kaydediyor, ancak aylık grafiğinde hala %34,74 kazanç sağlıyor.

Şu an BTC için satın alım fırsatı mı? - Resim : 2

Bitcoin 7 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Aynı zamanda, Ocak 2023'te 4.400 ABD'li yetişkinle yapılan bir anket, Finbold'un 3 Şubat'ta bildirdiği gibi, Bitcoin için kasvetli bir gelecek öngördü ve varlığın önümüzdeki altıncı ayda 15.252 dolardan işlem göreceğini tahmin etti.

Öte yandan, kişisel finans kitabı “ Rich Dad Poor Dad ” ın yazarı Robert Kiyosaki, ABD dolarının değer kaybı nedeniyle Bitcoin'i 'dünyanın en sıcak üç konusu' arasında sıralarken, Berkshire Hathaway Başkan Yardımcısı Charlie Munger, ilk kripto paranın yasaklanmasını istiyor.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.