Güncel

Sünger Bob yetim kaldı: Stephen Hillenburg hayatını kaybetti

Ülkemizde de gösterilen Sünger Bob çizgi filmini geliştiren isim olan Stephen Hillenburg 57 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Sünger Bob yetim kaldı: Stephen Hillenburg hayatını kaybetti

Bir dönemin en popüler çizgi filmlerinden olan Sünger Bob Kare Şort ya da Kare Pantolon, birçok izleyicinin takip ettiği bir seri olmuştu. 1999 yılında yayınlanmaya başlayan seri, Sünger Bob isimli sualtındaki bir dünyada yaşayan bir karakter ve onun etrafındaki arkadaşlarının macelarını anlatıyordu.

Sünger Bob yetim kaldı: Stephen Hillenburg hayatını kaybetti

200'e yakın bölüm çekilen Sünger Bob çizgi filminin 2004 ve 2015 yılında beyaz perde uyarlamaları da yayınlanmıştı. Serinin isim babası olan Stephen Hillenburg'in geçen yıl yakalandığı motor nöron hastalığı ALS yüzünden hayatını kaybettiği açıklandı.

15 Mayıs 1960 yılında doğan Stephen Hillenburg, 1979 yılından bu yana 15 filmde rol aldı. 2000 yılından bu yana 5 seslendirme yapmıştır. En son filmi Sponge Bob Kabuk Şehir'dir. Ayrıca Hillenburg, 2001 Oskar ödüllerinde, Sünger Bob ile En popüler çizgi film yaratıcısı ödülünü almıştır. Yine bir başka çizgi film serisi olan Rocko's Modern Life da Stephen Hillenburg'un kariyerindeki önemli işlerden birisidir.

Yorumlar
yakup
gençmi ş daha 57 yaş
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.