Güncel

Sunny Türksat 4A uydusu ayarlama!

Sunny uydu alıcısı Sunny uydusu ayarları nasıl yapılır? Sunny uydu alıcısı Türksat 4A güncellemesi nasıl yapılır? Türksat 4A uydu yayınlarını almak için Sunny uydu alıcımda ne gibi ayarlar yapmalıyım? SunnyTürksat 4A kanal ayarları nasıl yapılır?

Sunny Türksat 4A uydusu ayarlama!

Sunny uydu alıcılarında Türksat 4A uydusu ayarlarını siz elinizle tarama yaptırarak yapabilirsiniz.Sunny uydu alıcısında  Türksat 4A uydu kurulumu aşağıda anlatılmıştır.

Türksat 4A uydusuna 18.09.2014 tarihi ile geçilmiş durumda. Artık eski kanal frekansları çalışmayacaktır. Bu sebepten Sunny  uydu alıcınızda yeni frekansları girmelisiniz. Bunun içinde otomatik kanal tarama yapmalısınız.

Sunny   Türksat 4A uydusu ayarlama işlemleri için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

Türksat 4A uydusuna hazırlık için Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) özelliği bulunan Sunny Uydu Alıcısı ve Uydu alıcılı TV’lerimize 12015 Mhz H 27500 Ksps frekansında uydudan yazılım güncelleme hizmetimiz otomatik yapılmaktadır. 

Yazılım güncelleme işlemi başarılı olarak tamamlandığında Kurulum – Sistem Bilgisi bölümünde yeni yazılım versiyonu S/W:00000035 olarak görülmeli ve cihazlar yazılım yükleme işleminden sonra mutlaka fabrika ayarlarına döndürülmelidir.

Yeni yazılımın yüklenmesiyle cihazların güncelleme frekansı 12423 MHz H 30000 Ksps olarak değişecek ve Türksat 4A uydusunda güncelleme hizmeti bu frekans üzerinden verilerek kanalların sürekli güncel kalması sağlanacaktır.

TKGS sistemine sahip olmayan eski Sunny uydu alıcıları ise Türksat 4A uydusu devreye girdikten sonra fabrika ayarlarına döndürülecek ve aşağıda belirtilen frekanslar üzerinden “Şebeke Açık” (Network ON) seçeneği ile kanal taraması yapılacaktır.

Frekans: 11844 MHz

Polarizasyon: Vertical (Dikey)

Sembol Oranı: 2222 Ksps

FEC: 3/4

Veya

Frekans: 11747 MHz

Polarizasyon: Horizontal (Yatay)

Sembol Oranı: 27500 Ksps

FEC: 5/6

Türksat 4A Uydusu şimdiye kadarki Türksat uyduları ile aynı yörüngeden (42° Doğu) yayın yapacağından dolayı çanak anten, LNB ve diğer donanımlarla ilgili herhangi bir değişiklik/ayar vs. yapılmasına gerek yoktur. Sadece kanal taraması yapılacaktır.

Sunny Türksat 4A uydusu ayarlama işlemi bu işlemden sonra bitmiş olacak. Türksat 4A uydusu üzerindeki yayınları artık alabiliyor olmalısınız.

Sunny  Türksat 4A uydu ayarı yaptığınızda bazı kanallar otomatik olarak gelmiyorsa bu kanalların frekanslarını eliniz ile teker teker girmeniz gerekiyor. Bu kanallar sizin için önemli değilde bir sonra Neta güncellemesinde kanal listesi otomatik olarak yeni frekans bilgileri ile birlikte gelecektir.

Bu işlemler sonrasında aradığınız kanallardan eksik olan varsa el ile frekans bilgisini girerek bulabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.