Güncel

Super Bowl’da THY damgası

Dünyanın en önemli spor organizasyonlarından biri olan Super Bowl’da THY reklamı dikkat çekti.

Super Bowl’da THY damgası

2019 – 2020 sezonunun Super Bowl mücadelesi geçtiğimiz gece yaşandı. Dünyanın en önemli spor organizasyonlarından biri olarak gösterilen Super Bowl’a göklerdeki bayrak taşıyıcımız olan Türk Hava Yolları yayınladığı reklamla damga vurdu.

Super Bowl’da THY damgası

Bilmeyenler için ufak bir hatırlatmada bulunalım. Super Bowl, NFL yani Amerikan Ulusal Futbol Ligi’nin final mücadelesine verilen isim. Türkiye’de Amerikan Futbolu olarak isimlendirilen bu spor dalı, yeni kıtada bildiğimiz futboldan ve basketboldan bile popüler.

ABD’nin farklı şehir ve bölgelerinden toplam 32 takımın mücadele ettiği ligin finali adeta bir şenlik havasında geçiyor. Bu mücadelenin devre arasında yapılan gösteriler ve yayınlanan reklamlar ise tüm dünyada ses getiriyor.

THY’den aya iniş temalı reklam

Bu açıdan bakıldığında THY’nin Super Bowl'da reklam yayınlaması son derece önemli diyebiliriz. Zira dünya çapında ses getiren pek çok firma Super Bowl’da reklam yayınlayabilmek için birbirleriyle yarışıyor. Ayrıca bu etkinlikte yayınlanan reklamlar için de hatırı sayılır meblağlar ödeniyor.

Yayınlanan reklamda aya iniş mottasına odaklanan THY, insanoğlunun aya inişinin üzerinden yıllar geçmesine karşın hala ülkesinin sınırları dışına çıkmayan milyonlar olduğuna dikkat çekiyor. THY olarak insanların dünyayı keşfetmesine nasıl katkı sunulacağı gözler önüne seriliyor. Sonuç olarak hayli başarılı bir reklam filmi olduğunu söyleyebiliriz.

Oldukça etkileyici mesajlar veren reklam filmine aşağıdan göz atabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.