Güncel

Suriye hükümeti canlı yayın sitesi Bambuser’i bloke etti

Suriye hükümeti Esad yanlılarının yaptığı bombalı saldırı görüntülerinin Bambuser'de yayınlanmasının ardından bu siteye erişimi engelledi.

Suriye hükümeti canlı yayın sitesi Bambuser’i bloke etti

Bambuser CEO'su Suriyeli eylemcilerin videoları göndermeye devam ettiklerini ve yasağa rağmen bunları yayınlamaya çalıştıklarını söyledi

1329555964_suriye.jpg

Suriye hükümeti Beşer Esad yanlılarının yaptığı bombalı saldırı görüntülerinin live streaming sitesi Bambuser'de yayınlanmasının ardından bu siteye erişimi engelledi.

Bambuser İsveç merkezli bir mobil canlı bağlantı hizmeti. Suriye halkının başlattığı gösterilerin üzerinden geçen sekiz ay boyunca Suriyeli eylemcileri ile yakın temas içinde olmuştur. Muhalifler gerçek zamanlı olarak ülkedeki koşulları canlı video yayın servisi kullanarak dünyaya duyuruyorlardı.

Yabancı medya ile online internet gazeteciliği Suriye sınırları içinde hikayeler anlatmak için önemli bir ortam haline gelmiştir.

Bambuser icra başkanı Hans Eriksson, Suriye'den aktarılan video görüntülerinin yaklaşık % 90-95 Bambuser üzerinden aktarıldığını söyledi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.