Survivor şampiyonu belli oldu, sosyal medya yıkıldı!

Survivor'un 2020 yılı şampiyonu belli oldu. Türkiye sosyal medyada bu yarışmayı konuştu!

Survivor şampiyonu belli oldu, sosyal medya yıkıldı!

Türkiye'de en çok izlenen yarışma programlarından biri olan Survivor, dün itibariyle sona erdi. Acun Ilıcalı'nın sunduğu programda şampiyon belli oldu. İzleyicilerden en çok oyu olan Cemal Can yarışmayı şampiyonluk ile bitiriken, Barış Murat Yağcı ise ikincilikle yetindi. Bir önceki gün ise Yasin Obuz elenmiş ve yarışmanın üçüncüsü olmuştu.

İstanbul'da yapılan iki günlük finalde şampiyon belli olurken, diğer yarışmacıların da katılımıyla izleyiciler televizyonları başında keyifli anlar geçirdi. Şampiyonun belli olmasıyla sosyal medya ise adeta yıkıldı. Gerek sosyal medya, gerek sözlük siteleri, gerekse büyük forumlarda büyük yankı uyandıran yarışma, sosyal medyanın gücünü göstermiş oldu. Zira Cemal Can Canseven ve Barış Murat Yağcı çok uzun zamandır oy potansiyelleri ile şampiyonluğun en büyük adayları olarak gösteriliyordu. Bu yıl sosyal medyanın çok etkin olarak kullanıldığı yarışmada, bol bol sosyal medya fenomenleri anıldı, bazı ödüller sosyal medya odaklı oldu. Hatta Instagram canlı yayınında en çok izleyiciye sahip olma rekoru Acun Ilıcalı tarafından, Survivor programında kırıldı.

Sosyal medyanın bu kadar önde olduğu bir sezonda, genel anlamda beğeni toplayan yarışmaya oldukça tepki de yağdı. Zira bazı izleyiciler performans odaklı yarışmanın kaderini izleyici oylarının belirlemesine tepki gösterdi. Hâlâ aktif futbol hayatına devam eden eski Galatasaray futbolcusu Sercan Yıldırım ve sevilen model ve oyuncu Mert Öcal'ın finalden önce elenmesi şaşkınlık yaratmış ve tepki toplamıştı. Bu yarışmacılar da ciddi anlamda şampiyonluk favorisi olarak görülüyordu. Sosyal medyada bazı kullanıcılar, oylama sistemi yüzünden performans yerine sosyal medya hesaplarında takipçisi bol olan yarışmacıların elenmemesinin haksızlık olduğunu belirtmişti. Sonuçta yarışma sona erdi ve şampiyon Cemal Can Canseven oldu.