Güncel

Suzuki, Avrupa için tamamen elektrikli bir Jimny üzerinde çalışıyor!

Onaylandı: Suzuki, Avrupa için tamamen elektrikli bir Jimny üzerinde çalışıyor!

Suzuki, Avrupa için tamamen elektrikli bir Jimny üzerinde çalışıyor!

Suzuki tamamen elektrikli bir Jimny'nin yapım aşamasında olduğunu ağzından kaçırdı.

Suzuki, Avrupa için tamamen elektrikli bir Jimny üzerinde çalışıyor!

Evet, Japon firma ilk elektrikli konsept otomobilini, bu sayfanın alt kısmında görebileceğiniz eVX'i, bu ayın başlarında tanıtmış olabilir. Ancak yeni bir 'Büyüme Stratejisi' brifing belgesinde Jimny'nin eşsiz siluetini görebiliyoruz. 'Pil EV dizisi' olarak işaretlenmiş bir bölümde. Teyit bundan daha somut olur mu?

Şimdiye kadar sahip olduğumuz tüm ayrıntılar bu kadar, ancak elektrikli bir Jimny'nin doğal emişli dört silindirli motoru sayesinde standart otomobilin 100 bg'lik gücünü iyileştirebileceğinden eminiz. Ayrıca, CO2 düzenlemeleri nedeniyle Jimny Commercial spesifikasyonu ile sınırlı mevcut 4x4 yanma ile kıyılarımızda satılmasına da izin verecektir.

Suzuki, Avrupa için tamamen elektrikli bir Jimny üzerinde çalışıyor! - Resim : 1

Elektrikli Jimny'nin Suzuki'nin burada piyasaya sürdüğü ilk EV olup olmayacağına dair bir kelime yok, ancak 2024'te en az bir model ve ardından dört model daha bekleyeceğimizi biliyoruz. Ve gölgelerde gizlenen küçük bir kei-araba büyüklüğünde EV mi?

Ayrıca 2030 yılına kadar Suzuki'nin Avrupa'daki satış payının yüzde 80 EV ve yüzde 20 hibrit olacağını hesapladığı söylendi. Bununla birlikte, şirket henüz elektriğe tam olarak girmiyor. Brifing belgesinde, "Suzuki, eksiksiz bir ürün ve hizmet yelpazesi sağlamak için yalnızca akülü EV'ler değil, aynı zamanda CNG, biyogaz ve etanol karışımı yakıt kullanan karbon nötr içten yanmalı motorlu araçlar da sağlayacak" diyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.