Synology'nin yeni arayüzü DiskStation Manager 4.3 İnceleme

NAS firmalarından Synology'nin arayüzünü sizler inceledik!

Synology'nin yeni arayüzü DiskStation Manager 4.3 İnceleme

Türkiye'nin sayılı NAS (Ağ Destekli Depolama) üreticilerinden Synology geçtiğimiz günlerde yeni arayüzü DiskStation Manager 4.3'ü kullanıma sundu. Türk dünyasında ilkleri gerçekleştiren Synology sunduğu eşsiz arayüzüyle son derece keyifli bir ağ deneyimi sunuyor. Bu haberimizde sizlere yeni DiskStation Manager 4.3'ün çarpıcı özelliklerinden bahsedeceğiz. Daha önce arayüzünden kısaca bahsettiğimiz ve detaylı incelediğimiz Synology DiskStation DS213+ ürününe  ulaşabilirsiniz. Eski arayüzü kullanan DS213+'ın sunduğu özellikler bizi kendine hayran bırakmıştı. 1378912130_synology-dsm-ds-photos.png Öncelikle DiskStation Manager 4.3'ün 3 ana başlık altında ele alındığını belirtelim. Bu başlıklar Disk Yönetimi, DSM Ev ve  DSM İş olarak sunuluyor.  Disk Yönetimi DSM, her DiskStation ve RackStation da çalışabilen sezgiselweb tabanlı işletim sistemidir. Verileri yani belgeleri, fotoğrafları, musizleri, videoları ve tüm önemli içerikleri yönetmenize yardımcı olmak için dizayn edildi. DSM ile birlikte, verileri depolamaktan fazlasını yapabilirsiniz. Uygulamalardan ve servislerden bir sunucu seçip, daha fazla eğlenceyi hayatınızda ve daha işinizde daha iyi verim alabilirsiniz.   1378911857_imagewhatisdsm.jpg 1-Hazır Bulut   En üst düzey özel bulut çözümlerine eşlik eden, DSM sizin verilerinizi kolayca senkronize etmenizi sağlıyor. Bunu da üçüncü bir pahalı sağlayıcıya gerek duyamadan yapıyor.

1378912336_dsm4img1.jpg 2-Kolay Kullanım ve Çok Amaçlı   DSM, içinde bulunan eşsiz bir kullanıcı arayüzündeki grafiklerle size işinizi kolaylaştırmada yardım eder. Ayrıca, bir çok özellik sayesinde ürün ayarlarını basite indirmenizi sağlar hatta bunun için network bilgisine ihtiyaç bile duymazsınız. Paket merkezi ile birlikte, yeni özellikleri kolayca yükleyip kaldırabilirsiniz, varsa bunlar Synologyden ya da 3. tekil bir geliştiriciden olabilir.   1378912411_dsm42homeqwew.png  4-Mobil   DSM, her türlü cihazda çalışabilmesi için, optimize edilmiştir. Ayrıcai çoğu ücretsiz mobil marketlerde de bulunmaktadır, İOS,Android ve Windows mobile gibi.

Ev için DSM    Tümü eğlenmek için birbirine bağlantılı, evin içinde medya yayını, dosya paylaşımı ve yedekeleme servisi bulunmaktadır. Synology DiskStation sizin için dijital içerikleri kolaylaştırır bu sayede siz de mobil cihazlar, TV , diğer dijital cihazlar, bilgisayarlar gibi çoktan sahip olduğunuz şeylerle daha fazlasını yapabilirsiniz.  Aileniz ve arkadaşlarınız tek bir araçtan bütün dijital içerikleri bulabilir, çeşitli programlara giriş yapabilir ve mobil araçlarla işinize devam edebilirsiniz.   1378912085_dsmforbusiness.jpg   Ev için DSM - Yönetim ve  Dosya Paylaşımı   Bir DiskStationı doğru kullanmak başlangıçta oldukça basittir. Her adımda daha da kolaylıklarla karşılacaksınız ve daha fazla kullanışlı olacak. Herkes, özel bulut ayarlarını tek başına ayarlayabilir.   1378912534_imagehomefilesharing.jpg   Tutturulmuş ağ depolama üzerinde dosya konumala büyük bir ulaşılabilirlik ile ayrıcalık sağlamıştır. Synology DiskStation kolay ulaşımda ve dosya paylaşımında çok fazla teklif sunar. Birden fazla işletim sisteminde çalışabilen Windoes, Mac ve Linux kullanıcıları, sorunsuz bir şekilde dosyaların değişimine izin verir. DiskStation ayrıca özel bulutunuz için ideal dosya senkronizeleme hizmeti sunar.
  Ev için - Yedekleme ve Multimedya   DiskStation tamamı yedekli seçenekler ile birlikte gelir. PC ve Macdeki dosyalarınız düzenli olarak yedeklenebilir. Eğer değişiklikleri onaylamak için yedeklemeyi devam eden versiyonu tercih ederseniz ya da geçmişteki özel durumlara geri dönmek isterseniz Zamanlamalı Yedekleme araçları tam size göre.   1378912566_imagehomebackup.jpg   DiskStationı eğlenceinizin merkezi haline getirin. Burada fotoğraflar, videolar ve muzikler bulunmaya devam eder. NAS  sunucuları dijital içerik paylaşımını geniş bir alanda desteklenmesini sağlar. DLNA yı, airplay i Bluetooth araçlarını genellikle sizin oyun alanınızı destekler.  1378912599_imagemobile.jpg   Mobil Destekleme

Terabaytlık muzik, video, fotoğraf ve belgelerin tek bir pakette taşınmasını sağlar. DS Cloud, DS Video, DS audio, DS photo+, ve Ds Life ile birlikte, DiskStation daki dosyalarınıza sürekli ulaşabilirsiniz.  
İş için DSM   İş gerekliliği sürekli en üst seviyede verim ve üretkenlik ister. Bunun anlamı kusursuz bir birleşme için altyapının bulunması, farklı yollardan verilere erişim ve geniş kapsamlı veri koruma şemaları ile gerçekleşir. DSM tam destek için Aktif Yönetim ve LDAP teklif eder, günlük yaşamda tam takımlı artı değer uygulamalarından yararlanma, esnek yöneticilik seçenekleri, iyi derecede araçlarla DiskStation ızı koruma ve değerli bir datadır.   İş için DSM - Veri Güvenliği ve İş Uygulamaları   Önemli verilerin kaybı bir şirket için tam bir felaket olabilir. Kritik hataların önlenmesi için yardımda, DSM çok sayıda pasif ve aktif güvenlik özellikleri sağlamaktadır.   1378912686_imagedatasafety.jpg   DSM özellikleri ağ altyapınızı yönetmenizde yardımcı olmakla birlikte bir çok şeyi yeniden yapma ve artı fonksiyonlar kazandırmanızı sağlar. Ücretsiz yükleme ile, bütün bu özellikler düzenli olarak korunur ve toplam Bilişim bütçenizi düşük tutmanıza katkıda bulunur.


İş için DSM - Veri Yedeklemesi ve Dosya paylaşımı   Herkes fiziksel yatırımlar için güvenceye ihtiyaç duyar. Dijital dosyalar ayrıca çok önemli ve planlanmamış olaylar, doğal afetler, ani silinmeler, sabit disk hataları gibi, karşısında kendini yedekleme çözümüne ihtiyaç duyar. DSM geniş bir alanda ücretsiz çözümler ile sizin verilerinizi yedeklemenizi sağlar.   1378912707_imagedatabackup.jpg   Dosya paylaşımı, Synology NAS'ın ana özelliklerinden biridir. Yıllar süren deneyimlerin faydalarıyla, bu şimdi mükemmel ve etkili bir hareketle bütün DSM kullanıcılarına ve yöneticilerine sunuluyor.   İş için DSM - Mobil Destek ve Sanallaştırma & iSCSI   Mobilize olmak , giderek önemini artırıyor. Synology, çok fazla yararlı uygulamaları ile günlük basit işlerinizi yönetmenizi ve NAS'ınıza dünyanın her yerinden ulaşmanızı ve kullanmanızı sağlar.

1378912798_imagebusinessmobile.jpg Mobilize olmak , giderek önemini artırıyor. Synology, çok fazla yararlı uygulamaları ile günlük basit işlerinizi yönetmenizi ve NAS'ınıza dünyanın her yerinden ulaşmanızı ve kullanmanızı sağlar.   İş için DSM - Ağ ve Sunucu Yönetimi   Altyapınızın kalbinde olmak, Synology NAS'ın çepeçevre saran ağ kapasitesiyle artık kılay. DSM'in çok sayıda kullanışlı özellikleri ile NAS'ınızın performansını yükseltmenizi ve entegrasyonunu sağlayabilirsiniz. 
1378912833_imagebusniessservermanagement.jpg 
 DSM,  işlerinizi yönetmek için sahip olmayı gerektirecek, geniş bir IT(bilişim) bilginiz olmasa da tanıdık bir arayüz kullanmanızı sağlar. Tecrübe eden kullanıcılar, NAS'ınızı en iyi hale getirebilmek için sayısız özellik ve düzenleme ayarını geliştirdiler.