Güncel

Tablet bilgisayarlar dayanıklı mı?

Fatih Projesi kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) dağıtılacak olan tablet bilgisayarlara dayanıklılık testi yaptı.


1327836573_tablet-pc.jpg
Bilgisayarlarda hasar görme  ihtimaline karşı her okula yüzde 3 daha fazla bilgisayar gönderilmesine karar verildi.

Şubat ayında pilot uygulaması ile başlayacak olan Fatih projesi, 17 ilde ve 52 okulda start alıyor.

MEB yetkilileri seçilen il ve okulların daha önceki projelerde de pilot uygulama olarak kullanıldığını ve her ilden okulların seçildiğini belirtti.

Yapılacak olan pilot uygulamada çocukların tablet bilgisayarları nasıl kullandığı gözlenip ona göre tedbirlerin alınacağını söyleyen bakanlık yetkilileri akla gelen soruların cevaplarını da bu pilot uygulamayla alacaklarını söylediler.

Çocukların düşürme birbirine atma ,kırma olasılığına karşı tablet bilgisayarlarda dayanıklılık testi yapıldı. Tablet bilgisayarın dayanıklı olmasının yanı sıra camın kalitesinin ve hafızasının öncelikli konu olduğunu belirten bakanlık yetkilileri, her bir tabletin 16 GB hafızaya, Samsung tabletlerin 10,1 inç, General Mobile 8,9 inç ekran büyüklüğüne sahip olacağını bildirdiler.

Tabletlerin pilot uygulaması için Samsung ve General Mobile firmalarından Devlet Malzeme Ofisi aracılığıyla alındığını anımsatan bakanlık yetkilileri, Samsung'dan alınan 4 bin 800 tabletin her biri için 775 TL, General Mobile'dan alınan 4 bin tabletin her biri için ise 599 TL ödeneceğini bildirdi.Vestel'den alınan akıllı tahtalara da her biri için 3 bin 990 TL ödeneceği söylendi.

Yorumlar
Misafir
Verdikleri paraya yazık.. Teknoloji tek başına bir anlam ifade etmiyor. Okullar teknoloji çöplüğüne dönecek..
Cevapla
Misafir
Banada bir tane lazım:D
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.