Güncel

Taksitle telefon alma imkanı geri gelebilir!

TESK başkanı son açıklaması ile taksitle telefon alma imkanın geri gelebileceğinin sinyallerini verdi.


Türkiye'de 2013 yılında telefonlara uygulanan taksit imkanı kalkmış ve sadece peşin satış başlamıştı. Sadece operatörler ve bazı perakende teknoloji marketleri kontratlı ve kredi kullandırarak taksitli telefon satışı yapabiliyordu.

Bugün ise Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) başkanı, akıllı telefonlara taksit imkanının geri gelebileceğinin sinyallerini verdi.

TESK başkanı Bendevi Palandöken, "Cep telefonlarında kredi kartına taksit yasağı kalkmalı. İstatistiklere göre, akıllı telefon kullananlar ortalama 2 yılda bir cep telefonu değiştiriyor. Cep telefonu satışında kredi kartına taksit imkanı sağlanırsa bankalar yerine esnafımız kazanır. Vatandaş faiz ödemez, kredi faizlerinde de azalma olur. Cep telefonu ve diğer elektronik eşyaları almak isteyen vatandaşlar, mağaza yetkilileri tarafından mağazanın içindeki mobil banka şubesine yönlendiriliyor. Bankalar da 10 dakika içinde krediyi onaylayarak kredi kartına taksit yapılmayan cep telefonu satışı için 36 ay vadeli kredi verebiliyor." ifadelerini kullandı.

TESK'in bu talebinin meclise taşınıp taşınmayacağı henüz bilinmiyor. Ancak insanların telefon alabilmek için bankalardan kredi çekmesinin son dönemde arttığı aşikar. Bunun önüne 2018'de geçileceğini düşünüyoruz.

Yorumlar
Werbed
Kredi mi birakin abi bu isleri herkes zaten banka kredisinin kölesi oldu. Ömür boyu ode ode dur
Cevapla
bülent
herşeyi bankalara yönlendirdi bu hükümet,çünkü bankalar daha zengin verimli olacak yandaşlara daha çok kredi akacak!!...esnafın değilde bankaların telefon konusunda aktif olmasının en büyük sebebi budur!!
Cevapla
46
Yasak masak dinlemez alacak adam gider kredi çeker yine alır üstelik eskiye nazaranda satışlar çok daha yükselmiş yasak hikaye aslında
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.