Güncel

Samsung Türkiye'de üst düzey ayrılık

Samsung Electronics Türkiye Mobil İş Biriminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen, haziran ayının sonunda görevini bırakıyor.

Samsung Türkiye'de üst düzey ayrılık

Twitter'da özellikle teknoloji alanında paylaşımlar yapan ve hatırı sayılır bir takipçisi olan Samsung Electronics Türkiye Mobil İş Biriminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen görevinden ayrılıyor. Samsung Türkiye'den yapılan açıklamaya göre Yeğen'in 30 Haziran 2018 tarihi itibariyle görevini bırakacağı belirtildi. İşte Samsung Türkiye'den gelen resmi açıklama:

30 Haziran 2018 tarihi itbariyle Samsung Electronics Türkiye’deki görevinden ayrılmaya karar vermiştir. Samsung Electronics Türkiye Mobil İş Birimi’nin yeni yapısı ileriki günlerde ayrıca açıklanacaktır. Sayın Tansu Yeğen’e birlikte çalıştığımız süre zarfında, Samsung Electronics Türkiye’ye verdiği değerli hizmetler için teşekkür eder, bundan sonraki çalışma yaşamında başarılar dileriz.

Saygılarımızla.

Yapılan açıklamaya göre ayrılma kararını Tansu Yeğen'in verdiği anlaşılıyor. Yeğen'in bundan sonraki iş hayatına nasıl devam edeceği konusunda net bir bilgi bulunmuyor. Muhtemelen yine büyük bir şirkette üst düzey yöneticilik yapmaya devam edecektir.

Öte yandan konuyla ilgili kişisel Twitter hesabından da açıklama yapan Tansu Yeğen, herkese teşekkür etti. İşte o açıklama:


Tansu Yeğen kimdir?

İstanbul doğumlu Tansu Yeğen, lise eğitimini Alman Lisesi’nde aldı. Tansu Yeğen; lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Daha sonra ise Marmara Üniversitesi'nde işletme yüksek lisansı yaptı. Profesyonel çalışma hayatına 1991 yılında Digital Equipment'ta başladı. Sonrasında kariyerine 1994 yılında Hewlett Packard (HP) Türkiye'de Satış ve Pazarlama Müdürü olarak devam etti. 1998 yılında Microsoft Türkiye bünyesine Pazarlama Müdürü olarak katılan Tansu Yeğen, bu şirketteki görevine 1999 yılı itibariyle Genel Müdür Yardımcısı olarak devam etti. Daha sonra sırasıyla Apple, Turkcell Ukrayna, Turkcell Avrupa ve IBM'de üst düzey yöneticilik yapan Yeğen, 2013 yılında Samsung Türkiye'ye Başkan Yardımcısı olarak atandı. Tansu Yeğen aynı zamanda film izlemeyi, müzik dinlemeyi, basketbol oynamayı ve sosyal sorumluluk projelerinde yer almayı seviyor. Twitter hesabından (@tansuyegen) gelecek hakkında birçok paylaşımda da bulunuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.