Güncel

Tarihin en büyük Bitcoin hırsızlığına imza atan Türk asıllı rapçi yakalandı

Tarihin en büyük Bitcoin hırsızlığı olaran bilinecek kadar büyük miktarda bir hacklenmeden sorumlu tutulan çift yakalandı. Bu çiftten biri ise Heather Morgan adıyla bilinen Türk rapçi.

Tarihin en büyük Bitcoin hırsızlığına imza atan Türk asıllı rapçi yakalandı

Bugün erken saatlerde Adalet Bakanlığı, Hong Kong merkezli kripto para borsası Bitfinex'in 2016'da hacklendiğinde çalınan 25.000'den fazla Bitcoin'i aklamaya çalıştığı iddia edilen Ilya Lichtenstein ve Heather Morgan'ın tutuklandığını duyurdu. İşin ilginç kısmı Heather Morgan olarak bilinen kadın aslında Türk asıllı rapçi Reyhan Morgan.

heather

Razzlekhan takma adı altında sahne alan NBC muhabiri Kevin Collier tarafından tespit edilen Morgan, görünüşe göre tüm zamanını rap videoları çekerek harcamış. YouTube videolarında da belli bir kitleye sahip Reyhan Morgan, kendini "Wall Street'in Timsahı" ilan etmiş. 31 yaşındaki Heather Morgan lakaplı rapçi, kendisini LinkedIn'de "seri girişimci, üretken yazar, saygısız komedi rapçisi ve yüksek büyüme potansiyeline sahip B2B yazılım şirketlerinde yatırımcı" olarak tanımlıyor.

Tarihin en büyük Bitcoin hırsızlığına imza atan Türk asıllı rapçi yakalandı

Adalet Bakalınlığı tarafından yapılan açıklamada, söz konusu hackleme sırasında çalınan 3,6 milyar doların üzerinde değere sahip kripto para birimine el konulduğu kaydedildi. Başsavcı Yardımcısı Lisa Monaco, ele geçirilen tutarın Adalet Bakanlığı'nın şimdiye kadarki en büyük mali haczi olduğunu duyurdu.

Yorumlar
Yalan
Turkiye ile hicbir iliskisi yok turkiyeye gelmemis bile. Yalan haber yapmayi birakin.sen buna haber yapmak mi diyorsun turklukke alakasi bile yok
Cevapla
Haldun
Erasmus ile Bilkent'te eğitim almış
Umut
Adalet bakanlığı diyor bende burda olmuş sandim. Sizin vereceğiz habere sokayım. Google dan çevirip haber diye koymuşlar skimun uşağı
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.