Tarihin en deli hükümdarları - Page 1

Fransa Kralı 6. Charles Fransa Kralı kemiklerinin camdan olduğuna inanıyordu ve kendi kendisini kırmamak için elbiselerinin astarlarına demir çubuklar eklettiriyordu.

Tarihin en deli hükümdarları - Page 2

Alman Prensesi Maria Eleonora Kocasının ölüsünü 15 gün gömdürmedi. Sebebi onu sürekli göz önünde istemesiydi. Zavallı kızı Christina ise aylar boyunca baş ucunda içinde babasının kalbi bulunan bir mücevher kutusuyla uyumak zorunda kaldı.

Tarihin en deli hükümdarları - Page 3

Almanya Kralı Otto Kralın pek çok hayali arkadaşı vardı ve onlarla renkli sohbetler gerçekleştiriyordu. Kapılar konusunda çok hassastı ve kapalı kapıya tahammülü yoktu.

Tarihin en deli hükümdarları - Page 4

Kazıklı Voyvoda Vlad kazansa da kaybetse de savaşta aldığı esirleri kazığa geçirerek öldürmesiyle meşhurdu. Hatta Eflak'a sefer düzenleyen Fatih Sultan Mehmet'in başkentin girişine dizilmiş 20 bin kazığa geçirilmiş insan (kadın, erkek, çocuk) görüntüsüyle şok olduğu ve derin bir üzüntüye kapıldığı anlatılır. Yolda karşısına çıkan hayvanları bile kazığa oturtan 3. Vlad'in vahşilikleri o kadar ileri boyuttadırki vampir konsepti başlı başına kendisinden ilham alır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.