Güncel

Tarihin en hızlı büyüyen teknoloji ürünü!

Yeni verilere göre Android, tarihin en hızlı büyüyen ürünü oldu.


Google’ın mobil işletim sistemi Android’in çıktığından bu yana dünya çapında oldukça hızlı büyüdüğünü hepimiz biliyoruz. Oldukça popüler olan bu mobil işletim sistemi teknoloji dünyasında bir tarihi başarıya daha imza atacak gibi görünüyor. Yeni verilere göre Android, teknoloji tarihinin en hızlı büyüyen ürünü olabilir.

Bu konuyla ilgili veri ve grafik Asymco analisti Horace Dediu’dan geldi. Grafikte çeşitli başarılara imza atmış teknoloji ürünleri yer alıyor. Geçmiş nesil teknolojilerinin de bulunduğu grafikte Symbian’ın 450 milyon kullanıcısı olduğu görülüyor. Ancak Symbian bu rakama ulaşmak için 44 çeyrek yani 11 yıl hizmet verdi. BlackBerry 43 çeyrekte 225 milyon kullanıcı görürken, Windows Mobile 30 çeyrekte 72 milyon kullanıcıya sahip oldu.

Akıllı telefon patlaması olduktan sonra ilk olarak Apple’ın iOS mobil işletim sistemi 23 çeyrekte 700 milyon kullanıcıya sahip oldu. Listenin lideri Android ise 1 milyar kullanıcıya sadece 20 çeyrek yani 5 yılda ulaştı. Bu rakam oldukça etkileyici görünüyor siz ne dersiniz?

Aşağıda yayınlanan grafiği inceleyebilirsiniz.

1383728136_upfront.graphitix860-3.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.