Tarihin en kötü buluşları! - Page 1

1800’lerin sonlarında sıvı yağlara hidrojen katılarak bu yağların raf ömrü uzatılıyordu. Ancak doktorlar sağlığa beklenmedik olumsuz etkileri olduğunu, kötü kolesterolü yükselttiğini ve kalp hastalıkları riskini artırdığını söyledi.

Tarihin en kötü buluşları! - Page 2

Sadece tek bir dosyada, talep edilmeden binlerce adrese gönderilen sayısız mail tutuluyor. Gerekli koruma programları olmayanlar, bilgisayarlarının ömründen önemli bir miktar kaybedebiliyor. Yığınla elektronik çöpü görmezden gelenler ise eninde sonunda “silme” tuşuna uzun müddet basmak zorunda kalıyor.

Tarihin en kötü buluşları! - Page 3

Cola’nın 23 Nisan 1985’te piyasaya sürülen “daha yeni, daha tatlı” versiyonu lezzet testlerinde başarılı oldu ancak gerçek dünyada tam bir hayal kırıklığına dönüştü.

Tarihin en kötü buluşları! - Page 4

Bir korseyle birlikte giyilen bu giysi dünyanın en rahatsız modasıydı.

Viktorya döneminden bir kalıntı olan 1.5 metre genişliğindeki ‘crinoline’ler kapılardan geçmek gibi basit günlük işleri bile bir soruna dönüştürüyordu. Bu hesapla topuklu ayakkabılar bile rahatlık örneği olabilir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.